tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2021

Okradał sklepy, altanki i garaże na terenie miasta. Grozi mu 10 lat więzienia

Tyscy policjanci zatrzymali 30-latka, który dopuszczał się kradzieży sklepowych oraz plądrował altanki i garaże na terenie miasta. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu łącznie 17 zarzutów między innymi kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyzna popełnił te przestępstwa w warunkach recydywy. Najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami.

Reklama

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu już w zeszłym roku wpadli na trop mężczyzny, którego podejrzewali o szereg przestępstw popełnionych na terenie miasta. Wytypowany przez śledczych sprawca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Ostatecznie wpadł na terenie województwa małopolskiego. 30-latek był wcześniej już zatrzymywany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 17 zarzutów, między innymi kradzieży sklepowych oraz włamań do garaży i altanek, do których dochodziło w okresie od lutego zeszłego roku. Łupem recydywisty padały najczęściej rowery, telewizory, narzędzia, perfumy czy alkohol o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Tychach zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione czyny grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.