tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lutego 2021

[FOTO] Pożar w budynku wielorodzinnym przy ul. Grota-Roweckiego

We wtorek, 16 lutego po godzinie 4.40 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego przy ul. Grota - Roweckiego 52. Na miejsce zgłoszenia natychmiast zadysponowany został pluton gaśniczy JRG Tychy oraz patrol policji. Rejon operacyjny zabezpieczał zastęp OSP Lędziny.

Pożar w budynku wielorodzinnym przy ul. Grota-Roweckiego - 16.02.2021 · fot. 112Tychy


Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że pożarem objęte było pomieszczenie stanowiące aneks kuchenny w jednym z lokali użytkowych. Strażacy weszli do obiektu w aparatach ochrony układu oddechowego i przystąpili o działań gaśniczych. Po ugaszeniu ognia strażacy usunęli z pomieszczenia nadpalone elementy wyposażenia, a następnie przeprowadzili wstępną dekontaminację na strażakach działających w strefie pożaru.

W związku z dużym zadymieniem strażacy, przy użyciu detektora wielogazowego, sprawdzili mieszkania powyżej spalonego lokalu na obecność tlenku węgla - mierniki wykazały śladowe ilości, które nie stanowiły zagrożenia. W związku z tym nie było konieczności ewakuacji mieszkańców.

W wyniku pożaru uszkodzeniu uległ samochód osobowy marki Mazda, który był zaparkowany najbliżej lokalu.

Przed godziną 6.00 działania strażaków na miejscu zostały zakończone. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej lub przegrzanie serwera komputerowego. Trwa dokładne ustalanie przyczyn i okoliczności pożaru.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.