tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 20 lutego 2021
  • 22 lutego 2021

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Za nami:

W dniach 22-28 lutego obchodzony będzie „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. To kolejna już edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej.

Reklama

Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem mają zwrócić uwagę zwłaszcza na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

W ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w Sądzie Rejonowym w Tychach w dniach 22-26 lutego w godz. 9.00-14.00 wyznaczeni asystenci sędziego i kuratorzy zawodowi udzielać będą bezpłatnych porad za pośrednictwem środków łączności na odległość (internet, telefon), według załączonego harmonogramu.

harmonogram


Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą również uzyskać wsparcie od podmiotów, które świadczą pomoc finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Takim podmiotem w Tychach jest Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym mieszczący się przy ul. Barona 30.

Pełna lista organizacji jest dostępna pod adresem: https://funduszsprawiedliwosci.gov.pl

BM / tychy.info

źródło: Sąd Rejonowy w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.