tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lutego 2021

Zmiana na stanowisku szefa śląskiego garnizonu Policji

W siedzibie śląskiej Policji odbyła się uroczystość zdania i objęcia stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Z dniem 16 lutego funkcję tę objął insp. Roman Rabsztyn, który zastąpi na tym stanowisku nadinsp. dr. Krzysztofa Justyńskiego, który po blisko 5 latach kierowania śląską jednostką oraz 29-latach służby odchodzi na emeryturę. W wydarzeniu uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, a także przedstawiciele władz województwa śląskiego, zaproszeni goście, przedstawiciele związków zawodowych oraz kadra kierownicza naszego garnizonu.

Zmiana na stanowisku szefa śląskiego garnizonu Policji - 15.02.2021 · fot. KWP Katowice


15 lutego w siedzibie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyła się wyjątkowa uroczystość. Po prawie 5 latach nastąpiła zmiana na najwyższym stanowisku kierowniczym w śląskiej Policji. Nadinsp. dr Krzysztof Justyński po 5 latach piastowania funkcji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz po 29 latach służby w policyjnym mundurze odszedł na emeryturę. Kierowanie największym w Polsce garnizonem Policji powierzono jego Pierwszemu Zastępcy - insp. Romanowi Rabsztynowi. W czwartek, 11 lutego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, insp. Roman Rabsztyn został oficjalnie powołany na to stanowisko z dniem 16 lutego przez ministra Mariusza Kamińskiego.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego Komendantowi Głównemu Policji i wprowadzenia sztandaru KWP w Katowicach. Następnie minutą ciszy uczczono funkcjonariuszy i pracowników Policji, którzy zmarli w wyniku zakażenia wirusem Sars-Cov-2. Po odczytaniu decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nastąpiło pożegnanie i powitanie ze sztandarem przez dotychczasowego szefa śląskiej jednostki oraz jego następcę. Po chwili nadinsp. dr Krzysztof Justyński złożył meldunek Komendantowi Głównemu Policji gen. insp. dr. Jarosławowi Szymczykowi o zdaniu obowiązków Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, a insp. Roman Rabsztyn złożył meldunek o objęciu obowiązków na tym stanowisku. Pierwszy policjant w kraju wręczył również komendantom decyzje o zmianach kadrowych.

Zmiana na stanowisku szefa śląskiego garnizonu Policji - 15.02.2021
Zmiana na stanowisku szefa śląskiego garnizonu Policji - 15.02.2021 · fot. KWP Katowice


W kolejnej części uroczystości odbyły się okolicznościowe wystąpienia uczestników. Najpierw głos zabrał Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, który stwierdził, że decyzję o przejściu na emeryturę komendanta Justyńskiego przyjął ze zrozumieniem, choć nie bez żalu: - Życzę, aby nigdy nie pojawiło się zwątpienie w słuszność tej decyzji i aby wszystko, co sobie zaplanowałeś, spełniło się. Gratulując objęcia stanowiska insp. Romanowi Rabsztynowi, Komendant Główny Policji powiedział: - Zawsze niezwykle zaangażowany i oddany tej służbie, ziemi oraz ludziom, którzy tu służą. Te właśnie cechy legły u podstaw decyzji ministra, który na mój wniosek zdecydował o tym, aby komendant Rabsztyn kierował śląskim garnizonem Policji.

Zdający obowiązki nadinsp. dr Krzysztof Justyński podziękował wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym: - Wasze zaangażowanie wpłynęło na dobre wyniki i ocenę mojej pracy. Proszę też, aby determinacji i wysokiej jakości pracy nigdy Wam nie zabrakło.

Obejmujący stanowisko szefa śląskich policjantów insp. Roman Rabsztyn podziękował za pokładane w nim zaufanie i powierzenie mu misji kierowania największym polskim garnizonem Policji. Nowy komendant zapewnił również: - Przywiązuję ogromną wagę do relacji międzyludzkich. Funkcjonujemy w organizacji zhierarchizowanej, działamy na rozkaz i polecenie, ale jesteśmy ludźmi. Każda policjantka, policjant, czy pracownik cywilny może liczyć na moje wsparcie w trudnej sytuacji.

Komendanci nie zapomnieli również podziękować obecnym na tej uroczystości żonom za pomoc i wsparcie, dzięki którym mogli się poświęcić swoim obowiązkom służbowym.

Zmiana na stanowisku szefa śląskiego garnizonu Policji - 15.02.2021
Zmiana na stanowisku szefa śląskiego garnizonu Policji - 15.02.2021 · fot. KWP Katowice


Następnie swoje wystąpienia wygłosili goście honorowi: Wojewoda Śląski Pan Jarosław Wieczorek, Marszałek Województwa Śląskiego Pan Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Katowice Pan Marcin Krupa oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach nadbryg. Jacek Kleszczewski.

W ceremonii, oprócz kadry kierowniczej śląskiego garnizonu, udział wzięli również szefowie służb i instytucji współpracujących na co dzień z Policją, przedstawiciel związków zawodowych oraz żony komendantów.

Wydarzenie mimo swojej rangi, z uwagi na panującą w kraju epidemię COVID-19, miało skromniejszy charakter oraz odbywało się z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego. Uroczystość była transmitowana online do wszystkich komend garnizonu śląskiego. Komendanci i dowódcy tych jednostek mogli na żywo obserwować to doniosłe wydarzenie.

Uroczystość została zorganizowana przez Wydział Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach.

BM / tychy.info, źródło: Policja Śląska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.