tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2021

[FOTO] Porodówka w Mikołowie po modernizacji. Są porody rodzinne

Centrum Zdrowia w Mikołowie przeprowadziło modernizację Bloku Porodowego. Tu dzieci przychodzą na świat w przyjaznych warunkach. Przy porodach obecni są tatusiowie, bo szpital wykonuje testy na bieżąco.

Reklama

Porodówka w Centrum Zdrowia w Mikołowie · fot. materiały prasowe

 
2020 rok zapisał się w historii Centrum Zdrowia w Mikołowie, podobnie jak w innych szpitalach pod znakiem COVID-19. Jednak ten rok to również przełomowa modernizacja i rozpoczęcie porodów w wodzie w mikołowskim szpitalu.
 
877 dzieci rozpoczęło swoją życiową drogę w mikołowskim szpitalu w 2020 roku. - To był dla nas rok szczególny. Pandemia, również u nas zmieniła wiele, jednak już dziś z powrotem funkcjonują u nas porody rodzinne. Zmieniły się również warunki dla rodzących. Zarząd szpitala przeprowadził remont, który rozpoczął nowy rozdział naszego oddziału ginekologiczno-położniczego. Możemy się chwalić nie tylko wspaniałą kadrą, z którą mam zaszczyt pracować, ale nowoczesnym sprzętem i dobrym otoczeniem rodzącej. Posiadamy również niezbędny sprzęt dla bezpieczeństwa przychodzących na świat dzieci. Zapraszamy do Centrum Zdrowia w Mikołowie - mówi dr Robert Kiełbasiński, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego.
 
Porodówka w Centrum Zdrowia w Mikołowie
Porodówka w Centrum Zdrowia w Mikołowie · fot. materiały prasowe


Po modernizacji jednocześnie mogą rodzić cztery panie. Nie ma parawanów odgradzających rodzące. - Przyszłym mamom zapewniamy dwie osobne sale, każdą z własną łazienką. W jednej z nich została zamontowana wanna do porodów. Jesteśmy też przygotowani do porodów rodzinnych, mamy kilka specjalistycznych foteli do kangurowania. Posiadamy nowoczesny sprzęt do monitorowania i podtrzymywania podstawowych funkcji życiowych, co zapewnia bezpieczeństwo naszym małym pacjentom. Pomieszczenia, w których mieści się blok porodowy przeszły gruntowną modernizację. Zmieniły się wnętrza - mamy nadzieję, że rodziny chętnie będą wybierać nasz szpital na moment narodzin - stwierdza Cezary Tomiczek, prezes Centrum Zdrowia w Mikołowie.
 
Modernizacja przeprowadzona została przy wsparciu finansowym Starosty Mikołowskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Ślaskiego.
 
Placówka jako jedna z nielicznych w regionie może poszczycić się tym, że odbywają się tu porody rodzinne i mimo pandemii wszystko wróciło do normy. Panie mogą również skorzystać z wszystkich dostępnych (ze specjalnych nowoczesnych) metod łagodzenia bólu porodowego - również znieczuleń zewnątrzoponowych nadzorowanych przez anestezjologa.

Porodówka w Centrum Zdrowia w Mikołowie
Porodówka w Centrum Zdrowia w Mikołowie · fot. materiały prasowe


- Przyjeżdżają do nas rodziny z wielu regionów Śląska, by móc rodzić razem. To bardzo ważne i dla kobiety i mężczyzny by móc wspólnie przeżywać te niepowtarzalne chwile i przywitać na świecie dziecko. Na początku pandemii, aż serce się kroiło, kiedy wychodząc z pracy widziałam pod drzwiami szpitala zdenerwowanych tatusiów. Mimo, że jako położne dbałyśmy o to by zapewnić kontakt telefoniczny, wysyłałyśmy zdjęcia, ciężko było tym parom, które od dawna planowały wspólny poród i nagle musiały z niego zrezygnować. Tym bardziej jest to dla nas cenne, że możemy wrócić do porodów rodzinnych. Nie ma rejonizacji, więc mogą do nas przyjechać rodzące nawet spoza województwa. Mieliśmy już takie przypadki. Wszystkich przyjmiemy serdecznie i profesjonalnie - dodaje Teresa Partyka, położna oddziałowa.
 
Szpital wykonuje wszystkie usługi w ramach NFZ, wedle prawa nawet kobiety nieubezpieczone mogą rodzić w mikołowskim szpitalu w tych warunkach i nie ponosić żadnych kosztów.

BM / tychy.info

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.