tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 15 lutego 2021

Jakie funkcjonalności powinno mieć biurko gamingowe?

Materiał partnera:

Fabuła gry wciąga Cię na długie godziny, nie wyobrażasz sobie wolnego popołudnia inaczej niż z symulatorem lotów, a może zawodowo zajmujesz się testowniem gier? Wybierz biurko gamingowe, które sprosta Twoim wymaganiom. Na co musisz zwrócić szczególną uwagę?

Jakie funkcjonalności powinno mieć biurko gamingowe?


Jak urządzić strefę rozrywki dla prawdziwego gamera?Fani gier komputerowych i na konsole wiedzą, że podstawą udanej rozrywki jest odpowiedni sprzęt i sięgnięcie po właściwy tytuł. Ogromne znaczenie ma także przestrzeń, w której można beztrosko oddawać się ulubionej rozrywce.

Co musi znaleźć się w strefie przeznaczonej do grania? Podstawą jest wygodne i przestronne biurko gamingowe, na którym zmieścisz niezbędny sprzęt i to, co zawsze warto mieć pod ręką, np. bidon z wodą. Wygodne biurko powinno mieć także możliwość regulowania wysokości, co ułatwi perfekcyjne dopasowanie mebla do Twojego wzrostu. Podobne cechy powinny charakteryzować fotel do grania. Jeśli szukasz detalu, który jeszcze bardziej podkreśli Twoją pasję do gamingu albo po prostu chcesz ochronić podłogę przed zniszczeniem, wybierz matę pod fotel.

Jakie biurko gamingowe wybrać? Najważniejsze cechyZanim podejmiesz decyzję o tym, które biurko będzie podstawą zestawu gamingowego w Twoim domu, poczytaj opinie innych użytkowników. Wiele z nich znajdziesz w sklepie internetowym Media Expert, np. pod tym linkiem prowadzącym do katalogu biurek gamingowych wartych uwagi: https://www.mediaexpert.pl/gaming/pokoj-gracza/biurka-gamingowe.

Najważniejsze cechy biurka gamingowego to m.in.:

 • Możliwość regulacji wysokości blatu.
 • Podświetlenie, które uwydatnia nietuzinkowy wygląd biurek do gamingu i jest bardzo przydatne po zmroku albo wtedy, kiedy grasz w zaciemnionym pomieszczeniu. Podświetlenie LED, często wielokolorowe RGB, może być np. zasilane z portu USB dowolnego urządzenia. Zapaleni gamerzy zachwalają możliwość regulacji oświetlenia za pomocą bezprzewodowego pilota.
 • Przestrzeń robocza adekwatna do posiadanego sprzętu gamingowego i wzmocniona rama biurka.
 • Uchwyty i dodatki, takie jak: uchwyt na napoje lub słuchawki oraz podstawka na gamepady czy pudełka z ulubionymi grami.
 • Podkładka pod klawiaturę i mysz. Najwygodniejsza jest taka na całą szerokość i długość pulpitu.
 • Karbowany blat odporny na zarysowania.
 • Otwory na przewody w blacie i/lub organizer na przewody w tylnej części mebla.
 • Wyjątkowy wzór i futurystyczne wykończenie, które od razu wpadną Ci w oko.


Jaki fotel gamingowy wybrać?Zdecydowałeś się już na konkretne biurko do grania? Najwyższy czas na skompletowanie zestawu w fotelem! Jako prawdziwy esteta albo fan konkretnego producenta koniecznie postaw na fotel tej samej marki co biurko. Podstawową zaletą takiego wyboru nie jest jednak wcale wygląd czy udowodnienia wierności jednemu logo, ale wspólne rozwiązania i kompatybilność obu mebli. Fotele odpowiadające biurkom znajdziesz w ofercie Media Expert, a konkretnie pod tym linkiem: https://www.mediaexpert.pl/gaming/pokoj-gracza/fotele-gamingowe.

Na jakie cechy fotela gamingowego należy zwrócić uwagę?

 • Zagłówek i podłokietniki.
 • Miękkie poduszki w dolnym i górnym odcinku kręgosłupa, które zapewniają komfort nawet w trakcie wielogodzinnej rozgrywki.
 • Regulowana wysokość siedziska.
 • Możliwość dokupienia maty pod fotel (podkładkę osłaniającą podłogę wybierz np. tutaj: https://www.mediaexpert.pl/gaming/pokoj-gracza/maty-pod-fotel).
 • W przypadku foteli przeznaczonych do grania w gry wyścigowe czy symulatory lotu możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów, takich jak stojak na monitor.


Pokój gracza to pomieszczenie do zadań specjalnych! Wybierz zestaw fotel + biurko i ciesz się wygodą, całkowicie zatracając się w fabule gry.