tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 lutego 2021

36-latka usłyszała 10 zarzutów oszustwa

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa internetowe przy sprzedaży artykułów dla dzieci. Śledczy przez kilka miesięcy wnikliwie analizowali i zbierali materiał dowodowy, który ostatecznie pozwolił na przedstawienie 36-latce 10 zarzutów oszustwa. Za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Od kilku miesięcy policjanci prowadzili czynności w sprawach oszustw na aukcjach internetowych. Dziesięciu pokrzywdzonych zamówiło i zapłaciło za towar, którego nie otrzymali. W rozpracowaniu sprawy śledczy wnikliwa dokładnie zebrali i przeanalizowali materiał dowodowy, który wskazywał, że w kręgu osób mających związek z tymi oszustwami jest 36-latka. Oferowała ona na aukcjach internetowych sprzedaż wózków dziecięcych czy mleka, po czym przejmowała zapłatę, lecz nie wysyłała towarów. Straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni, sięgają trzech tysięcy złotych.

Kobieta nie stawiała się na wezwania i unikała kontaktu ze śledczymi. Ostatecznie policjanci zatrzymali podejrzaną. Zgromadzony materiał dowodowy był na tyle silny, że kobieta usłyszała 10 zarzutów oszustwa. Za popełnione przestępstwo może grozić nawet 8 lat więzienia.

Policjanci apelują do wszystkich osób korzystających z internetowych zakupów o rozwagę w podejmowaniu decyzji o zakupie produktu. To, co wydaje nam się niezwykle okazyjnym i tanim zakupem, nie zawsze jest uczciwą transakcją.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.