tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 lutego 2021

Pijany 19-latek ukradł furtkę z posesji przy ul. Starokościelnej

Tyscy wywiadowcy zatrzymali 19-latka, który ukradł metalową furtkę z jednej z posesji przy ulicy Starokościelnej w Tychach. Młody tyszanin był kompletnie pijany i nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat więzienia.

Podczas patrolu ulicy Starokościelnej w Tychach, uwagę policyjnych wywiadowców przykuł młody mężczyzna, który przed północą ciągnął po ziemi metalową furtkę. Nastolatek ledwo szedł i nieustannie się przewracał. Okazało się, że był pijany i nie potrafił wytłumaczyć, skąd ma furtkę z zamkiem na elektromagnes. Wywiadowcy sprawdzili przyległy teren i znaleźli ogrodzenie, w którym brakowało części wejściowej. Zaskoczony sytuacją właściciel posesji potwierdził, że to jego własność.

Policjanci zatrzymali 19-latka. Okazało się, że ma ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Młody tyszanin trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży i teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator oraz sąd. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat więzienia.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.