Wiadomości

  • 23 grudnia 2015
  • 15 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 2586

Nowa wystawa w Dawnej Młótowni - wstęp wolny

Za nami:

Muzeum Miejskie zaprasza do Dawnej Młótowni, przy ul. Katowickiej 9, na nowo otwartą wystawę "Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej".

Kopanie ziemniaków. Inscenizacja w Bojszowach.
Kopanie ziemniaków. Inscenizacja w Bojszowach. · fot. Tomasz Liboska


Wystawa prezentuje dawny i współczesny roczny cykl prac gospodarskich oraz przemiany zachodzące na przestrzeni ostatnich stu lat w gospodarstwach rolnych na obszarze historycznej ziemi pszczyńskiej.
Ekspozycja jest jednym z efektów projektu badawczego Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2015 roku.

Honorowy patronat nad wystawą objął Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, nad projektem - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu, a także autorką wystawy jest Agnieszka Szymula. Aranżację wykonał Łukasz Błażejewski. Autorem dokumentacji fotograficznej, która zaprezentowano na wystawie, jest laureat wielu prestiżowych nagród Tomasz Liboska.

Wystawa potrwa do 16 kwietnia 2016 roku. Wstęp jest wolny.

BM / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj