tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2021
  • 21 lutego 2021

Z Tychów do Jakucka na motocyklu - wywiad MCK z tyskim podróżnikiem

Za nami:

19 i 21 lutego Miejskie Centrum Kultury zaprasza na dwie części wywiadu z podróżnikiem Markiem Suslikiem - tyskim motocyklistą, który uznał, że dla jego dwóch kółek nie ma przeszkód nie do pokonania, a każda pora roku jest idealna na wyprawę. Przystosował swoją towarzyszkę drogi - Elzę, czyli Hondę XL 600 LM do srogiej zimy, montując między innymi narty po bokach jednośladu i wyruszył w najzimniejsze miejsce na ziemi - Ojmiakon w północnej Rosji...

Reklama

Tyszanin Marek Suslik podbił Syberię zimą na motocyklu
Tyszanin Marek Suslik podbił Syberię zimą na motocyklu · fot. www.facebook.com/sniegiempooczach


Plan Marka Suslika zakładał wyruszenie w drogę w styczniu 2020 roku i przejechanie prawie 11 tysięcy kilometrów zimą z Tychów na drugi kraniec Azji w mrozie dochodzącym do minus 50 stopni Celsjusza! Po miesiącu zdobył Jakuck, na którym zakończył swą podróż. Choć człowiek jeszcze pragnął jechać dalej, maszyna się poddała. Nie była to jego pierwsza zimowa wyprawa motocyklem - we wcześniejszych latach odbył trasy, które upewniły go, że taka aktywność jest możliwa.

Jak pokonać zimową drogę motocyklem, jak się przygotować, co było najtrudniejsze, a także jak wygląda codzienność w takich warunkach - możecie usłyszeć w wywiadzie z Markiem Suslikiem dla Miejskiego Centrum Kultury w Tychach w dniach:

  • 19 lutego, g. 19.00 - część 1 rozmowy YouTube i profil Facebook Miejskiego Centrum Kultury
  • 21 lutego, g. 19.00 - część 2 rozmowy YouTube i profil Facebook Miejskiego Centrum Kultury

ar / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.