tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 lutego 2021

Radni wnioskują o inwentaryzację oświetlenia na placach zabaw

Radni Iwona Oleksiak, Marek Gołosz oraz Sławomir Wróbel zawnioskowali do władz miasta o przeprowadzenie inwentaryzacji placów zabaw zlokalizowanych na terenie całego miasta pod kątem ich oświetlenia.

- Otrzymujemy wiele sygnałów od mieszkańców, którzy zwracają uwagę na fakt braku możliwości spędzenia czasu z dziećmi na placach zabaw po pracy, właśnie z powodu braku oświetlenia. Uprzedzając wątpliwości, nikt nie oczekuje, że oświetlenie będzie obsługiwać place przez całą dobę, sugerujemy możliwość wyłączania po godzinie 20:00 - napisali radni w swojej interpelacji.

W odpowiedzi dyrektor TZUK podkreśliła, że obiekty administrowane przez Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach są oświetlane przez lampy znajdujące się wzdłuż alejek parkowych lub chodników miejskich. Dodatkowe oświetlenie posiada jedynie boisko wielofunkcyjne na ul. Nowa/Zgody, które włącza się poprzez przycisk znajdujący się na osobnej tablicy.

- Nigdy nie wpłynęły do nas (w okresie zimowym) uwagi dotyczące godzin pracy oświetlenia miejskiego. Kwestia ewentualnego dodatkowego oświetlenia tych obiektów, wymaga procedury związanej w pierwszej kolejności z projektowaniem oświetlenia. Budżet nie przewiduje takiego zadania, a w naszej ocenie wnioski związane z doświetleniem ulic i przejść dla pieszych powinny mieć pierwszeństwo przed oświetleniem wskazanych obiektów - odpowiedziała Agnieszka Lyszczok, dyrektor TZUK.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.