tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2021

Radni pytają o modernizację parku Jaworek

W 2018 roku została przedstawiona koncepcja modernizacji parku Jaworek. Część tyskich radnych została poinformowana przez mieszkańców, że w chwili obecnej "nic widocznego się nie dzieje". Przedstawiciele tyszan w Radzie wystosowali zapytanie w tej sprawie.

tychy,parkjaworek,rower,silesia,lovesilesia,fotodnia,instagram
Park Jaworek · fot. tychy.info


- Prosimy o informację na jakim etapie jest ta modernizacja w chwili obecnej? Czy miasto poniosło w związku z tą koncepcją wydatki, jeżeli tak to w jakiej wysokości i czego dotyczyły? - pytają radni: Anita Skapczyk, Aleksandra Wysocka-Siembiga, Andrzej Kściuczyk oraz Jarosław Hajduk.

W odpowiedzi Wydział Innowacji i Inwestycji poinformował, iż dotychczas prowadzone były analizy posiadanych dokumentacji koncepcyjnych i projektowych oraz działania związane z wątpliwościami dotyczącymi trudnych warunków geotechnicznych na terenie Parku Jaworek.

- Pracownicy Wydziału Innowacji i Inwestycji przygotowali opracowanie dot. proponowanych kierunków działań rewitalizacyjnych przedmiotowego terenu przedstawione podczas spotkań i narad. Inwestycja Aktywny Jaworek będzie realizowana w tym roku zgodnie z projektem. Na ten moment oczekujemy na pozwolenie wodno-prawne w celu uzyskania pozwolenia na budowę. jednak ze względu na covid, okres uzyskania pozwolenia znacząco się wydłuża. Czas ten planujemy poświęcić na przeprowadzenie pogłębionych badań geotechnicznych dla projektowanego obszaru. Zasadność dogłębnego przeanalizowania podyktowana jest obserwacjami zalegającej wody po okresach wysokich opadów oraz przegnicie nowych nasadzeń zleconych przez TZUK w ostatnim czasie - wyjaśnia Jan Cofała, naczelnik Wydziału Innowacji i Inwestycji.

Dotychczas poniesione koszty związane z rewitalizacją Parku Jaworek:
  • 135 300 zł — Wykonanie koncepcji oraz dokumentacji projektowej — Aktywny Jaworek,
  • 4 674 zł — Wykonanie operatu wodno — prawnego dla zadania Aktywny Jaworek,
  • 1 349,28 zł — Udzielenie pozwolenia wodno-prawnego na wykonanie urządzeń wodnych.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.