tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2021
  • 15 lutego 2021

Nowy semestr na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

W poniedziałek, 15 lutego Uniwersytet Trzeciego Wieku Filia Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Tychach rozpoczyna semestr wiosenny. Z uwagi na pandemię nauka odbywać się będzie w systemie hybrydowym.

Reklama

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych słuchaczy w pierwszej kolejności uruchomione zostaną zajęcia on line, miesiąc później - jeśli będzie taka możliwość - ruszą zajęcia stacjonarne oraz sportowe - mówi Joanna Kucz-Pieczka, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach, Filia Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Od 15 lutego do 28 maja realizowane będą zajęcia on-line: zajęcia językowe dla grup średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych (angielski, włoski, niemiecki, rosyjski) oraz spotkania w ramach sekcji wokalno-muzycznej.

Od 15 marca do 25 czerwca na UTW odbywać się będą zajęcia stacjonarne: turystyka, sekcja kulturalno - literacka, rękodzieło, florystyka i decoupage, język angielski, język francuski, język hiszpański, brydż, podstawy obsługi komputera). W Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” zaplanowano zajęcia z rysunku.

- Jeśli sytuacja nadal nie pozwoli nam na uruchomienie zajęć stacjonarnych, przejdziemy na system zajęć on-line oraz konspektów umieszczanych na stronie internetowej - zaznacza Joanna Kucz-Pieczka.

Od 15 marca do 25 czerwca realizowane będą także zajęcia sportowe - marsze z elementami gimnastyki oraz nordic walking.

Szczegółowe informacje na temat organizacji zajęć na UTW w semestrze wiosennym 2021 Słuchacze znajdą:


Tyski UTW to jeden z największych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w kraju. Działa od października 2007 roku. Początkowo w zajęciach uczestniczyło ok. 600 seniorów, dziś to ponad 1450 słuchaczy.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.