tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lutego 2021

Już za tydzień rusza usługa Twój e-PIT

Już 15 lutego po raz kolejny rusza usługa Twój e-PIT. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób złożysz PIT-28, PIT-36, PIT-37 oraz PIT-38 (usługa nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej).

Z zeznaniem podatkowym przygotowanym przez system będzie można się zapoznać logując się na stronie podatki.gov.pl. Do swoich rozliczeń najłatwiej zalogujemy się korzystając z profilu zaufanego. Tak przygotowane zeznanie będzie można zaakceptować i przekazać do swojego urzędu skarbowego, zmodyfikować m.in. o przysługujące ulgi i odliczenia, czy sposób opodatkowania oraz wskazać organizację pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% podatku lub odrzucić i rozliczyć się samodzielnie.

Jeżeli nie złożysz samodzielnie zeznania PIT, ani nie odrzucisz zeznania przygotowanego przez Krajową Administrację Skarbową, to z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane (akceptacja dotyczy przygotowanych zeznań PIT-37 i PIT-38).

Osobista wizyta w urzędzie skarbowym - pamiętaj o rezerwacji

Od listopada 2020 r. w śląskiej KAS działa również usługa "Umów wizytę w urzędzie skarbowym". Umówienie wizyty pozwala szybko i komfortowo załatwić sprawy w urzędzie bez kolejek i z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Termin wizyty ustalisz na stronie podatki.gov.pl wybierając właściwy urząd i sprawę, którą chcesz załatwić, datę i godzinę wizyty oraz podając swoje dane. Potwierdzenie terminu wizyty otrzymasz na podany adres e-mail. Konkretne stanowisko/pokój będzie wskazane w potwierdzeniu wizyty.

Nie potrzebujesz umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym.

BM / tychy.info, źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.