tychy.info

Wiadomości

  • 8 lutego 2021

Detoks alkoholowy Katowice - gdzie zgłosić się na odtrucie alkoholowe w Katowicach

Materiał partnera:

Detoks wielu osobom kojarzy się z zabiegiem odchudzającym czy kosmetycznym. Jego celem jest bowiem odtrucie organizmu, „uzdrowienie” go poprzez przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej i uzupełnienie niedoborów witaminowych. Nie jest to jednak zabieg prosty, który moglibyśmy wykonywać w domu. Zwłaszcza jeśli chodzi o detoks alkoholowy. W Katowicach można z niego skorzystać w Centrum Medycznym Galmedic.

Detoks alkoholowy Katowice


W czasie terapii alkoholik nigdy nie powinien być pozostawiony sam sobie. Zagraża to bowiem nie tylko skuteczności leczenia, ale i pogorszeniu stanu zdrowia chorego. Po przerwaniu ciągu alkoholowego nałogowiec przeżywa najtrudniejsze chwile związane z rozpoczęciem procesu leczenia. Wycieńczony organizm odmawia posłuszeństwa i współpracy, a frustracja alkoholika nie motywuje do dalszej walki. Dlatego też istotna jest pomoc najbliższych osób i specjalistów. Gdzie bezpiecznie odbyć detoks alkoholowy w Katowicach? 

Przerwanie ciągu alkoholowegoDetoks alkoholowy w Katowicach zawsze przeprowadzany jest w konsultacji z lekarzem i pod jego ścisłą kontrolą. Wszystko ze względu na konieczność przerwania ciągu alkoholowego w celu detoksykacji organizmu. Nie jest to jednak łatwe. Alkohol ma silne działanie uzależniające, a proces leczenia choroby alkoholowej jest długotrwały i skomplikowany.

Substancja odurzająca, trafiając do krwiobiegu osoby uzależnionej, transportowana jest do wszystkich tkanek i narządów. Również do mózgu. W nim wywołuje liczne zmiany natury psychicznej. Długotrwałe dostarczanie alkoholu w nadmiernych ilościach skutkuje szybkim „przyzwyczajeniem” organizmu do jego obecności w krwiobiegu. Substancja stopniowo kojarzy się z momentem odpoczynku, relaksu i odprężenia. Jej obecność aktywuje zatem układ nagrody znajdujący się w mózgu każdego człowieka. On natomiast odpowiada za nagły wyrzut hormonów szczęścia. Uczucie relaksu towarzyszy więc każdemu alkoholikowi, który spożywa substancję odurzającą. Nałóg jest tym trudniejszy do pokonania, w im dłuższe ciągi alkoholowe popada uzależniony.

Detoks alkoholowy Katowice


Przerwanie ciągu alkoholowego zawsze niesie ze sobą ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów głodu alkoholowego. Należą do nich głównie bóle i zawroty głowy, nudności, brak możliwości skupienia uwagi, dolegliwości neurologiczne, a nawet padaczka. Alkoholik nie jest w stanie zapanować nad własnym organizmem, zachowaniem i myślami. Jeśli samodzielnie podejmuje próby wytrzeźwienia, zwykle kończą się one niepowodzeniem. Dlatego też detoks alkoholowy w Katowicach przeprowadzany jest pod opieką wykwalifikowanych specjalistów. Mają oni określoną wiedzę, możliwości i narzędzia, których wykorzystanie pozwala zminimalizować nieprzyjemne skutki abstynencji.

Detoks alkoholowy w Katowicach - dla kogo?Detoks alkoholowy w Katowicach cieszy się popularnością głównie wśród alkoholików, rozpoczynających swoją walkę z nałogiem. Obok wszywki alkoholowej jest to bowiem najczęściej wybierana metoda początkowej terapii. Aby rozpocząć leczenie choroby alkoholowej, konieczne jest przecież przerwanie ciągu alkoholowego i pozostawanie w trzeźwości. Dlatego też najlepszym sposobem na rozpoczęcie abstynencji jest właśnie odtrucie. Nawet jeśli alkoholik ma za sobą długi ciąg picia, specjaliści pracujący w placówkach leczenia uzależnień dobiorą dla niego indywidualnie najlepsze techniki terapeutyczne i metody.

Z detoksu alkoholowego korzystają jednak nie tylko osoby cierpiące z powodu choroby alkoholowej. Rozwiązanie to jest również dobrym wyborem dla osób, które spożyły jednorazowo nadmierną ilość alkoholu. Męczącego kaca znają wszyscy pacjenci, którzy korzystają z odtrucia. Nawet jeśli nie jest on wynikiem ciągu alkoholowego, a uczestnictwa w suto zakrapianej imprezie, może zostać szybko zwalczony podczas detoksu. Samodzielnie trudno jest bowiem poradzić sobie z uporczywym bólem i zawrotami głowy, nudnościami, bólem mięśni. Konieczna jest w takim przypadku specjalistyczna pomoc.
Na detoks alkoholowy warto zgłosić się również ze względu na liczne korzyści, jakie ten rodzaj terapii niesie ze sobą dla zdrowia psychicznego pacjenta. Pomaga wyregulować cykl spania, zwalczyć bezsenność, zminimalizować występujące omamy i majaczenia, nadmierne pobudzenie, zmiany nastroju, zaniepokojenie i ogólną nerwowość. Za pośrednictwem odtrucia przywraca się zatem harmonię zarówno ciała, jak i ducha pacjenta.

Jak prawidłowo przeprowadzić odtrucie?Prawidłowo przeprowadzony detoks alkoholowy w Katowicach składa się z kilku etapów. Ponieważ na odtrucie może zgłosić się pacjent, który pozostaje w stanie upojenia alkoholowego, pierwszą czynnością, jaką podejmuje się w ramach detoksu, jest przerwanie ciągu alkoholowego. Ma to doprowadzić pacjenta do trzeźwości. W tym celu stosuje się dożylne wlewy witaminowe i farmakoterapię, Kroplówka w szybki sposób wypłukuje toksyczne produkty przemiany materii alkoholu etylowego oraz reguluje poziom elektrolitów. Środki farmakologiczne przepisuje lekarz specjalista na podstawie badania ogólnego stanu zdrowia pacjenta. W razie konieczności są to leki przeciwbólowe, przeciwwymiotne, nasenne lub uspokajające.

W kolejnym etapie leczenia wykonuje się u pacjenta szereg badań laboratoryjnych. Mają one na celu określenie stopnia degeneracji organizmu oraz niedoborów makro- i mikro elementów. Witaminy i minerały są bowiem niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów i układów. Po uzyskaniu wyników badań dobiera się odpowiednio skomponowany skład kroplówek dożylnych, które pacjent otrzymuje. Zwykle w tym początkowym okresie detoksu alkoholowego włącza się do oddziaływań terapeutycznych również psychoterapię.

Detoks alkoholowy, który przeprowadza się w wyżej wymienionych etapach i w towarzystwie innych metod kompleksowej terapii alkoholizmu, jest najlepszym przepisem na sukces. Odtrucie połączone z zastosowaniem wszywki alkoholowej oraz psychoterapii stanowi najskuteczniejszą metodę leczenia alkoholizmu. Trzeźwy alkoholik może bowiem samodzielnie i świadomie podjąć decyzję o własnym losie i dalszym leczeniu. Dostrzega trudności, jakie wywołuje nadmierne spożywanie alkoholu oraz zyskuje motywację do walki z chorobą.

Detoks alkoholowy w KatowicachOczyszczenie organizmu z alkoholu, którego alkoholik próbuje w warunkach domowych, nigdy nie zakończy się sukcesem. Profesjonalny detoks alkoholowy w Katowicach oferuje Centrum Medyczne Galmedic. Nadrzędnym celem bezpiecznego detoksu jest przerwanie uciążliwego dla zdrowia pacjenta nadmiernego spożywania alkoholu. Cały proces odbywa się pod ścisłym nadzorem personelu medycznego. Jego przedstawiciele pozostają do dyspozycji pacjenta i stale monitorują jego stan. Dzięki temu zyskuje on poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Tylko lekarz jest w stanie wyznaczyć indywidualne dawki leków oraz podawanych dożylnie płynów. Samodzielne ustalanie dawkowania farmaceutyków może zakończyć się doznaniem trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku przedawkowania.

Doświadczona kadra placówki dba o to, by zminimalizować nieprzyjemne skutki odstawienia alkoholu. Do Galmedic można zgłosić się w dowolnym czasie trwania uzależnienia, bez konieczności wcześniejszej rejestracji czy zgłaszania swojej wizyty. Specjaliści są zawsze gotowi na przyjęcie nowego pacjenta.

terapia uzależnień Katowice
Terapia uzależnienia alkoholowego w Katowicach