tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 8 lutego 2021
  • 13 lutego 2021

Wystawa w galerii, ale tej handlowej! Podglądniemy malarza

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Za nami:

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda pracownia malarska lub praca malarza? Teraz możecie się dowiedzieć odwiedzając galerię… handlową Gemini Park! Od 3 lutego możemy tam oglądać wystawę prac Bartosza Hadrysia, a w najbliższy piątek i sobotę ponownie będziemy mogli podglądać malarza przy pracy!

Reklama

Wystawa w galerii handlowej Gemini Park Tychy - podglądamy pracę malarza - 02.2021 · fot. MCK Tychy


Malarz jest bardzo silnie związany z Tychami. To tu mieszka i tworzy. Swoje abstrakcyjne wizje świata stara się zawrzeć w swoich obrazach i rysunkach. Wykorzystuje technikę olejną, dającą duże możliwości operowania światłem i kolorem. Abstrakcje każdorazowo odsyłają i nawiązują do spójnego świata, stworzonego przez artystę, który to świat stał się motywem przewodnim i charakterystycznym jego twórczości. Oprócz tych form pojawiają obrazy na pograniczu, w których Hadryś wrzuca człowiecze figury. Zawsze będące na krawędzi. Gdzieś na granicy. Figury jakby próbujące wejść do tego świata. Nieliczne, ale istotne dla zrozumienia jego twórczości są portrety. Pozorny spokój postaci, zakłóca odczuwalny mrok, cień, niepokój, który dominuje dzieło. Artysta nigdy nie tytułuje obrazów, aby nie ograniczać wyobraźni potencjalnego odbiorcy. 

Odwaga, jaką widać w jego pracach pomogła mu w przełamaniu bariery odbiorca-twórca podczas projektu „Okno na kulturę”.
 
- To bardzo trudne malować, gdy tysiące oczu patrzą mi na ręce - wspomina Bartosz Hadryś i dodaje, że po krótkim czasie odnalazł się w tej niecodziennej sytuacji. - Ludzie przystają, machają - to bardzo miłe! - dodaje z uśmiechem.

Przechodnie, którzy przyszli w piątek, 5 lutego, do Gemini Park Tychy, nie kryli zdziwienia, ale także zadowolenia. - To coś zupełnie innego, nowego! - usłyszeli organizatorzy wystawy z Miejskiego Centrum Kultury podczas wizyty w Gemini.

Bartosza Hadrysia przy sztaludze w galerii spotkasz:
  • w piątek, 12 lutego w godzinach 16.00 - 18.00
  • w sobotę, 13 lutego w godzinach 17.00 - 20.00

ar / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj