tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 lutego 2021
  • 8 lutego 2021

Utrudnienia na kolei. Nadal obowiązują alerty IMGW

Za nami:

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne na kolei występują dzisiaj utrudnienia. Jak informuje spółka PKP PLK, sieć kolejowa jest przejezdna, jednak mogą występować opóźnienia w kursowaniu pociągów. Nadal obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne, wydane wczoraj przez IMGW.

tychy,tychylodowisko,snieg,zima,grudzien,silesia,fotodnia,instagram
Utrudnienia na kolei. Nadal obowiązują alerty IMGW


- Sieć kolejowa w Polsce jest przejezdna. Do godziny 12.00 na sieć kolejową wyjechało około 2200 pociągów pasażerskich. By ograniczyć zmiany non stop pracują służby techniczne i pociągi sieciowe. W nocy lokomotywy wykonały jazdy patrolowe na długości ponad 2100 kilometrów. Sprawdzane i odśnieżane były i są rozjazdy oraz urządzenia odpowiedzialne za sprawne przejazdy pociągów. Ze względu na trudną sytuacje zimowa mogą wystąpić czasowe zmiany w kursowaniu pociągów - poinformowała spółka PKP PLK, zarządca infrastruktury kolejowej, w komunikacie o godzinie 12.00.

Od dzisiejszego poranka odwołanych zostało kilka pociągów jadących do lub ze stacji Tychy Lodowisko, bez zastępczej komunikacji autobusowej, m.in. poranne z Katowic oraz Zawiercia. Ponadto kursy notują opóźnienia. Informacje na bieżąco o utrudnieniach na liniach obsługiwanych przez spółkę Koleje Śląskie można znaleźć tutaj.

W poniedziałek warunki meteorologiczne nadal mogą być trudne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę trzy ostrzeżenia 1. stopnia: przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz opadami marznącymi. Mogą one wystąpić m.in. w powiecie pszczyńskim oraz mieście Tychy.

Pierwsze z ostrzeżeń dotyczy intensywnych opadów śniegu. - Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności Ostrzeżenia od 15 cm do 20 cm - informuje Tadeusz Stolarczyk, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku, 8 lutego do godziny 12.00 m.in. na terenie powiatu pszczyńskiego i miasta Tychy.

IMGW ostrzega również przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. - Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h oraz opady śniegu - dodaje Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. W niedzielę wieczorem IMGW wydało również ostrzeżenie przed opadami marznącymi powodującymi gołoledź. Również i w tych przypadkach szacunkowe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk szacuje się na 80%. Te ostrzeżenia obowiązują do godziny 15.00 w poniedziałek, 8 lutego i również dotyczą m.in. powiatu pszczyńskiego i miasta Tychy.

mp / tychy.info, źródło: IMGW

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.