tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lutego 2021
  • 14 lutego 2021

Do 2 lipca tego roku "nogi szkieletora" mają zostać rozebrane

Według pierwotnego projektu przy al. Jana Pawła II miała znajdować się elegancka restauracja z widokiem na miasto i dom handlowy. Tak się jednak nie stało i na przestrzeni ponad 40 lat obiekt zaczął coraz bardziej zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców. W końcu zyskał miano „szkieletora”. Wkrótce jego część ma zostać rozebrana.

Dzięki zmianie planu miejscowego w lutym 2017 r. miasto miało możliwość przejęcia tego obiektu pod pas komunikacyjny. W zeszłym roku działka została zakupiona za 152 894 zł. Jednocześnie w budżecie miasta na 2021 rok zarezerwowano 370 tys. zł na przygotowanie projektu rozbiórki wchodzącej na chodnik części "szkieletora" i odtworzenie chodnika oraz jezdni.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na realizację tego zadania przedstawiła firma Probudowa.com z Wrocławia, która zaproponowała kwotę 234.315,00 zł. Jako termin wykonania wskazano dzień 2 lipca 2021 roku.

Loading...

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.