tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 lutego 2021

Historyczne zdjęcie: tyski pejzaż z lat 80-tych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Meblościanki, wykładziny, upowszechnienie pierwszych komputerów osobistych, boom na muzykę rockową... to dla większości podstawowe skojarzenia dotyczące życia codziennego w latach 80. XX wieku. Na liście uwzględnić trzeba także małego fiata! Najlepszym dowodem jego "kultowości" w tamtym czasie jest prezentowana dziś historyczna fotografia autorstwa Michała Cały.

Historyczne zdjęcie: tyski pejzaż z lat 80-tych
Tyski pejzaż z lat 80-tych · fot. Michał Cała


Jak czytamy w opisie zdjęcia na stronie www.abc.tychy.pl: Na pierwszym planie trzy fiaty 126p na parkingu przy osiedlu M. Po prawej i lewej stronie wielokondygnacyjne budynki mieszkalne, na wprost czteropiętrowy budynek mieszkalny przy ulicy Karola Marksa (obecnie Aamadeusza Mozarta). Tytuł odautorski „Tyski pejzaż III”.

Fotografia pochodzi ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.