tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2021

GKS Tychy wygrywa z KH Energa Toruń i zasiada na fotelu lidera PHL

Drużyna GKS Tychy wygrała na Stadionie Zimowym 4:3 z KH Energa Toruń. Dzięki temu tyszanie, na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego, ponownie obejmują pozycję lidera Polskiej Hokej Ligi.

Reklama

GKS Tychy wygrywa z KH Energa Toruń i zasiada na fotelu lidera PHL
GKS Tychy wygrywa z KH Energa Toruń i zasiada na fotelu lidera PHL · fot. GKS Tychy


Mecz rozpoczął się szczęśliwie dla gospodarzy - w 2. minucie Konsta Mesikämmen strzelił z niebieskiej, bramkarz Torunia wybił krążek przed siebie a formalności dopełnił Mateusz Gościński. Jednak w pierwszej tercji to drużyna z Torunia była górą. A to sprawą dwóch goli strzelonych przez Yegora Feofanova w 10. minucie oraz Denisa Sergushkina, który na 56 sekund przed końcem kary Christiana Mroczkowskiego wykorzystał przewagę i pokonał bramkarza tyskiej drużyny, dając KH Enerdzie prowadzenie.

Już w pierwszych sekundach drugiej tercji GKS Tychy doprowadził do wyrównania po bramce Alexa Szczechury. W 30. minucie torunianie znów wyszli na prowadzenie po wbiciu krążka do siatki przez Yegora Rozhkova. Jednak już trzy minuty później trójkolorowi znów doprowadzili do remisu - Szymon Marzec nie dał szans na obronę bramkarzowi rywali. 30 sekund później Christian Mroczkowski z bliska pokonał golkipera rywali i dał tyszanom prowadzenie.

Wynik 4:3 utrzymał się do końca spotkania. Dzięki wygranej z drużyną KH Energa Toruń tyszanie ponownie obejmują pozycję lidera Polskiej Hokej Ligi.

mp / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.