tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 lutego 2021

Opłaty nie tylko w kasie Urzędu Miasta

31 marca 2021 roku mija termin opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego oraz rocznej opłaty przekształceniowej, a 15 marca - termin zapłaty I raty podatku od nieruchomości. Przypominamy, że wszelkie należności można wpłacać nie tylko w kasie, ale także na poczcie, w banku czy przelewem na rachunek bankowy. Zwłaszcza w czasie pandemii to znacznie szybszy i bezpieczniejszy sposób.

Jeśli chodzi o podatek od nieruchomości to mieszkańcy otrzymali pisma z informacją zawierającą indywidualny numer konta, kwotę oraz tytuł wpłaty.

Opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego oraz rocznej opłaty przekształceniowej można uiszczać na numery kont bankowych:
  • grunty gminne 47 1240 6960 0693 7777 7777 7777
  • grunty skarbu państwa 21 1240 6960 0696 8888 8888 8888.


Oczywiście opłaty można także uiszczać w kasach Urzędu Miasta Tychy przy Al. Niepodległości 49 (czynnych w godzinach pracy urzędu miasta) przy zachowaniu rygorów sanitarnych m.in. noszeniu maseczek, zachowaniu większych odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce.

Zachęcamy także do wykorzystania płatności on-line przy opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nie trzeba przychodzić do siedziby Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi przy ul. Budowlanych 67, żeby w kasie uiścić należność. Wystarczy:

1. posiadać numer indywidualnego rachunku bankowego, który znajduje się na zawiadomieniu o zmianie stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi (zawiadomienie każdy otrzyma najpóźniej do 20 marca br.)

2. znać kwotę do wpłaty - podstawowa stawka opłaty za odpady komunalne wynosi 26,00 zł za osobę miesięcznie.

3. Wpisać tytuł: opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.