tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 lutego 2021

Zaświadczenia o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów

Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta w Tychach sukcesywnie wydaje zaświadczenia o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności. Do wydania pozostało jeszcze ok. 8000 tys. zaświadczeń.

Co zrobić, gdy wciąż nie otrzymaliśmy takiego zaświadczenia?

- Osoby, które nie otrzymały jeszcze zaświadczenia o przekształceniu lub otrzymały takie zaświadczenie i zgłosiły chęć płaty jednorazowej, do czasu otrzymania informacji o jej wysokości zobowiązane są do wnoszenia opłat rocznych - mówi Katarzyna Szymkowska, naczelnik wydziału Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miasta Tychy.

Osobom, które otrzymają w tym roku zaświadczenie potwierdzające przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, nadal będzie przysługiwała bonifikata 75%. Warunkiem jej udzielenia jest:
  • złożenie na piśmie zgłoszenia o zamiarze wniesienia opłaty jednorazowej w terminie do 2 miesięcy od dnia otrzymania zaświadczenia,
  • następnie, zapłacenie w terminie do 2 miesięcy po otrzymaniu informacji o wysokości opłaty jednorazowej,
  • brak zaległości w opłatach.


W przypadku nie spełnienia tych warunków, będzie przysługiwała bonifikata w wysokości 55%.

Dodatkowe informacje w tej sprawie można uzyskać pod numerami telefonów nr: 32 776 37 10, 32 776 37 11, 32 776 37 12, 32 776 37 22, 32 776 37 14.

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.