tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 lutego 2021
  • 7 lutego 2021

Ginekologia w Szpitalu Megrez wraca do działalności sprzed pandemii

Od stycznia, po prawie roku od wybuchu pandemii, Oddział Ginekologiczno-Położniczy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach wraca do swojej podstawowej działalności. Na początek ruszyły planowe zabiegi ginekologiczne, planowe cesarskie cięcia oraz diagnostyka.

Ginekologia w Szpitalu Megrez wraca do działalności sprzed pandemii · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


Powrót do pełnej działalności Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Megrez będzie odbywał się etapami, w miarę postępu prac modernizacyjnych oraz dołączania do kadry medycznej Oddziału kolejnych lekarzy specjalistów oraz położnych. W tej chwili działalność medyczna z zakresu ginekologii odbywa się na bloku operacyjnym oraz zmodernizowanym, oddanym już do użytku po remoncie, skrzydle położniczym na IV piętrze szpitala.

- Obecnie wznowiliśmy także planowe zabiegi cesarskiego cięcia - informuje dr n. med. Adam Dyrda, Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i dodaje: - Mamy nadzieję, że nic nie zaburzy naszych planów i na przełomie marca oraz kwietnia do szpitala wrócą już porody.

Ginekologia w Szpitalu Megrez wraca do działalności sprzed pandemii
Ginekologia w Szpitalu Megrez wraca do działalności sprzed pandemii · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


Kolejne etapy działalności Oddziału w znacznym stopniu zależą od trwającej przebudowy traktu porodowego. Zakres i zamierzenia prac remontowych są ambitne i w sposób kompleksowy zmodernizują oddział. Dotychczasowe boksy zastąpią znacznie bardziej intymne i przytulne salki porodowe, powstanie też osobne pomieszczenie dla ojców oczekujących przyjścia na świat swoich pociech. Z kolei modernizacja odcinka ginekologicznego, która dopiero rusza, ma się zakończyć pod koniec tego roku. Dopiero wtedy Oddział Ginekologiczno-Położniczy będzie mógł wrócić w pełni do swojej dawnej działalności.

- Wybuch pandemii i wyznaczenie naszemu szpitalowi miejsca na pierwszej linii walki z koronawirusem wiele zmieniły w jego funkcjonowaniu - przyznaje Mariola Szulc, Prezes Szpitala Megrez. - To był szczególny, trudny czas, ale także dający szansę wykonania szeregu inwestycji ważnych dla Pacjentów, zakupu sprzętu medycznego oraz zdobycia nowych, cennych doświadczeń i wiedzy. Staraliśmy się wykorzystać go jak najlepiej i liczę, że nasza praca zaowocuje lepszymi warunkami i jakością leczenia w każdej specjalizacji prowadzonej w naszym szpitalu - dodaje Prezes Szpitala Megrez.

Ginekologia w Szpitalu Megrez wraca do działalności sprzed pandemii
Ginekologia w Szpitalu Megrez wraca do działalności sprzed pandemii · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


Ważne informacje dla pacjentek

Zapisy na zabiegi planowe z zakresu ginekologii lub planowe cesarskie cięcia odbywają się wyłącznie telefonicznie pod numerem 32 25 53 93 od godziny 12.00 do 14.00. Dwa dni przed wyznaczonym przez Szpital terminem zabiegu należy zgłosić się do Izby Przyjęć w celu wykonania testu na obecność koronawirusa. W przypadku dodatniego wyniku badania Pacjentki kierowane będą do innych szpitali.
Przyjęcia na oddział odbywają się na III piętrze pawilonu, w którym mieszczą się także Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS). Ciężarne ze skierowaniami na planowe cesarskie cięcia przyjmowane są w godzinach 7.00-7.15, a Pacjentki na operacje ginekologiczne - od 9.00 do 10.00.
Pacjentki ciężarne w stanach nagłych, nawet, jeśli mają już wyznaczony termin zabiegu w Wojewódzkim Szpitalu Megrez, proszone są o kierowanie się do innych szpitali prowadzących oddziały położnicze.

BM / tychy.info, źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.