Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2238

Od poniedziałku Gemini Park Tychy z szerszą ofertą

W najbliższy poniedziałek kilkadziesiąt sklepów w Gemini Park Tychy wznowi działalność po trwającym aż 5 tygodni lockdownie. Zgodnie z wczorajszą decyzją władz, czynne znów będą sklepy z ubraniami, butami, wyposażeniem wnętrz, ofertą dla dzieci, a także sklepy z RTV i AGD, elektroniką, sportowe oraz jubilerzy i perfumerie.

Gemini Park Tychy
Od poniedziałku Gemini Park Tychy z szerszą ofertą · fot. Gemini Park Tychy


Dołączą one m.in. do sklepów spożywczych i meblarskich, drogerii, księgarni i kilkunastu różnych punktów usługowych, które w ostatnich tygodniach mogły w tyskiej galerii prowadzić działalność w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

- Od poniedziałku klienci znów będą mogli zrobić zakupy i to nie tylko te pierwszej potrzeby, jak to miało miejsce od końca grudnia. Do czynnych w ostatnich tygodniach 35 sklepów dołączy blisko 90. Tym samym nasza oferta handlowa znów będzie w pełni dostępna dla kupujących - zapowiada Aleksandra Zawodzińska, dyrektor marketingu i PR Gemini Park Tychy.

Prace związane z otwarciem już ruszyły. - Tuż po ogłoszeniu decyzji władz sklepy rozpoczęły przygotowania do otwarć, część nawet w nocy. Od rana z kolei do lokali najemców napływają dostawy nowego towaru. Również towar znajdujący się w sklepach lub w magazynach jest przekładny, co wiąże się m.in. z przygotowaniami sezonu zimowych wyprzedaży - mówi.

Ta ostatnia wiadomość ucieszy wielu. - Wszystko wskazuje na to, że wyprzedaże pomimo aż 5 tygodniowego opóźnienia spowodowanego wydłużonym lockdownem, w końcu wystartują. Widać to chociażby po zmianach aranżacji witryn. Informacje o przecenach pojawiły się już m.in. w sklepach obuwniczych, odzieżowych, a także w perfumeriach - dodaje.

Niestety, póki co nie w pełni otworzą się lokale gastronomiczne. Rząd zadecydował, że te nadal będą czynne w galeriach, ale sprzedaż mogą prowadzić wyłącznie na wynos lub jak w niektórych przypadkach także z dostawą do domu. W tyskim Gemini Park w ten sposób działają obecnie 4 lokale - KFC, McDonald's, Mihiderka oraz Wisienka Na Torcie.

Niezmienne pozostają także zasady, na których wraca handel. Ten podobnie jak po wiosennym i jesiennym lockdownie odbywać będzie się w najwyższym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że na terenie galerii nadal trzeba będzie zasłaniać nos i usta np. maseczką, a także regularnie dezynfekować ręce w czasie zakupów. Konieczne będzie także zachowanie dystansu społecznego (min. 1,5 m).

Ponadto, zarówno w sklepach, jak i w samym Gemini Park obowiązywać będą limity klientów mogących tam przebywać jednocześnie. O tym, jaka liczna osób może wejść w tym czasu do lokalu i samego obiektu klienci dowiedzą się dzięki specjalnym komunikatom w witrynach.

- Od miesięcy jesteśmy w pełni przygotowani do tego, aby obsługiwać klientów z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Nasz obiekt wdrożył zarówno zasady zarekomendowane przez władze, Główny Inspektorat Sanitarny, jak również własne procedury, znacznie wykraczające poza te wytyczne - mówi Zawodzińska. - Tym samym wspólnie z naszymi najemcami tworzymy w pełni bezpieczne otoczenie, w którym zarówno klienci, jak i pracownicy sklepów i obsługa galerii mogą czuć się bezpiecznie. W przestrzeganiu zasad dodatkowo pomagają liczne komunikaty, które przypominają o tym, jak dziś powinniśmy zachować się robiąc zakupy - dodaje.

To nie jedyne ograniczenia. W czasie zakupów klienci póki co nie skorzystają ze strefy gastronomicznej, w której stoliki i krzesła wyłączone są z użytku. W Gemini Park Tychy odgrodzone pozostają także strefy wypoczynkowe, w tym największa tzw. strefa relaksu. Niedostępne pozostaną także strefy zabaw dla dzieci.

BM / tychy.info

źródło: Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj