Wiadomości

  • 29 stycznia 2021
  • 1 lutego 2021
  • wyświetleń: 13770

Raisa Misztela zaśpiewa w finale The Voice Senior 2!

W ubiegłym tygodniu widzowie The Voice Senior mieli okazję poznać 60-letnią Raisę Misztelę z Tychów. Jej wykonanie utworu "Niech żyje bal" zachwyciło jurorów i zapewniło jej miejsce w kolejnym etapie programu. Wiadomo już, że przeszła do finału!Raisa w odcinku półfinałowym wyemitowanym w sobotę, 30 stycznia wykonała po rosyjsku utwór "Oczy czornyje" z repertuaru Violetty Villas. Podobnie, jak podczas przesłuchań w ciemno, oczarowała jurorów. - Rosjanie czy Ukraińcy zawsze śpiewają całą duszą i to jest najważniejsze. To się czuje w środku - powiedziała po swoim występie.

Przypominamy także występ Ukrainki podczas przesłuchań:Loading...


Raisa Misztela mieszka w Tychach od 40 lat. Wraz z mężem prowadzi znaną w mieście piekarnię. W Zespole Szkół im. Morcinka w Tychach uczy języka rosyjskiego.

Urodziła się na Ukrainie, w Doniecku, gdzie spędziła swoją młodość, śpiewając w znanym zespole "Promiń", z którym koncertowała po całym, wówczas jeszcze Związku Radzieckim. W 1983 roku zdobyła na festiwalu w Bułgarii Grand Prix (Złote Piaski). Następnie wyszła za mąż za obywatela Polski, kiedyś znanego zapaśnika, Józefa Misztelę. W 2003 roku wystąpiła w programie TVN "Droga do Gwiazd", dzięki czemu wróciła na estradę. Wydała płytę "Złote przeboje Ałły Pugaczowej". W 2006 roku miała okazję spełnić swoje marzenie występując w Sali Kongresowej w Warszawie przed ambasadorem Ukrainy. Koncertowała w Wiedniu, Budapeszcie, Warszawie, na Teneryfie. Pisali dla niej Marcin Kindla, Jerzy Słota (członek zespołu VOX), Krzysztof Logan-Tomaszewski, Anna Ignaszewska, Regina Misztela oraz nieżyjący już Mirek Breguła. W 2007 roku wydała płytę "Panta rei".

Finał programu obejrzymy już w sobotę, 6 lutego w TVP 2.

BM, ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.