tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2021
  • 17 lutego 2021

Przystań kajakowa w konkursie Building of the Year. Głosowanie

Za nami:

Tyska marina kajakowa projektu RS+ Robert Skitek została zakwalifikowana do rywalizacji o nagrodę Building of the Year na portalu ArchDaily.

Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim
Głosujemy na tyską przystań kajakową w konkursie Building of the Year · fot. Michał Janusiński / UM Tychy


W kategorii Sports Architecture jest tylko jeden obiekt z Polski - przystań kajakarska w Tychach. Głosowanie wstępne zakończyło się 10 lutego. Pięć projektów z największą liczbą głosów w każdej kategorii przeszło do rundy finałowej. Wśród nich jest tyska przystań kajakowa! Na obiekt można głosować do 18 lutego TUTAJ.

Loading...


Marina składa się z dwóch części - szkoleniowej i magazynowej. W pierwszej znajdują się m.in. szatnie, siłownia, świetlica, pokoje dla trenerów, zaplecze sanitarne i pomieszczenia techniczno-gospodarcze, a w drugiej - hangar o powierzchni 165 metrów kwadratowych i magazyny.

- Przystań jest wkomponowana w zieleń, a dach budynku miejscem do spacerowania i leżakowania. Od strony jeziora, przy zachodniej elewacji, znajdują się dwie drewniane trybuny, dzięki którym będzie można obserwować kajakarzy - mówił po zakończeniu budowy Jan Cofała, naczelnik wydziału Innowacji i Inwestycji UM Tychy.

tychy,paprocany,jezioropaprocanskie,przystankajakowa,lato,lipiec2020,silesia,lovesilesia,fotodnia,i
Głosujemy na tyską przystań kajakową w konkursie Building of the Year · fot. tychy.info


Wyremontowano również nabrzeże - powstały nowe mury oporowe, pomosty pływające i slip (mała pochylnia do wodowania). W pracach nad projektem uwzględniono sugestie kajakarzy i ich trenerów m.in. te dotyczące odpowiedniego ogrzewania hangaru, by kamizelki, fartuchy kajakowe, klęczniki kanadyjkowe, rękawice i cały sprzęt mógł dobrze i szybko wyschnąć.

Koszt budowy przystani kajakowej to 10 milionów złotych.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.