tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 26 stycznia 2021

Daj sobie pomóc - w Tychach działa Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym

W Tychach przy ul. Barona 30 funkcjonuje Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Świadkom realizujący zadania Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej-Funduszu Sprawiedliwości.

Policjanci apelują:

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, niestety czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogła sobie poradzić, nie mając pomocy z zewnątrz.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom odpowiednie służby.

Mundurowi zachęcają także do kontaktu z dzielnicowymi. Jeżeli nie znasz jeszcze swojego dzielnicowego i nie posiadasz jego danych kontaktowych, to informacje te znajdziesz w zakładce „Twój dzielnicowy”, na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub w aplikacji Moja Komenda, którą można pobrać na telefon komórkowy.

Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.