tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 26 stycznia 2021
  • 27 stycznia 2021

[FOTO] Przez zaparkowane samochody karetka ugrzęzła w błocie

W nocy z 23 na 24 stycznia mieszkanka Tychów wezwała karetkę do ciężko chorego męża. Ambulans ugrzązł w błocie z powodu utrudnionego dojazdu pod klatkę schodową budynku wielorodzinnego. Wszystko przez zaparkowane samochody. Ratownicy zmuszeni byli zaparkować na grząskim po roztopach terenie zielonym.

Karetka ugrzęzła w błocie na jednym z tyskich osiedli
Karetka ugrzęzła w błocie na jednym z tyskich osiedli. Interweniowała straż pożarna · fot. czytelniczka


- Wczoraj w nocy do ciężko chorego sąsiada żona wezwała karetkę. Z powodu utrudnionego dojazdu pod klatkę (parkujące samochody) karetka ugrzęzła w błocie. Konieczna była interwencja straży pożarnej. Dzięki pomocy strażaków karetka wyjechała. Sąsiad przeżył, ale taka sytuacja, że służby ratunkowe nie potrafią szybko dotrzeć do pacjenta nie powinna mieć miejsca! - poinformowała nas czytelniczka, która przesłała również zdjęcia, na którym widać ślady manewrów wydobywania ambulansu.

Karetka ugrzęzła w błocie na jednym z tyskich osiedli
Karetka ugrzęzła w błocie na jednym z tyskich osiedli. Interweniowała straż pożarna · fot. czytelniczka


Przypominamy, że w Tychach prowadzona jest akcja „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”, w którą zaangażowani są mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, a także Urząd Miasta Tychy, administratorzy wielu nieruchomości oraz przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych. Pisaliśmy o tym tutaj.

- Pamiętaj nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj, że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 m - podkreślają policjanci i przypominają, że parkowanie na drogach dojazdowych oraz pożarowych zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 zł, a także odholowaniem pojazdu.

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące poszczególnych rejonów służbowych można zgłaszać pod numerami telefonów dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub na adres ich poczty elektronicznej znajdujących się na stronie internetowej albo dzięki aplikacji "Moja Komenda" lub też korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.