tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 stycznia 2021

Policyjna akcja w trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego

Policjanci z tyskiej drogówki prowadzili w piątek działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, czyli NURD. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów, a także na wykroczenia popełniane przez kierujących względem pieszych.

Działania NURD w Tychach - 22.01.2021 · fot. KMP Tychy


Działania policyjne "NURD" są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie względem pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale także przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

- Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Jedną z przyczyn tych zdarzeń jest brak odpowiedniej widoczności w porze wieczorowo-nocnej. Zatem w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci rozdawali opaski odblaskowe pieszym i rowerzystom. Niech elementy odblaskowe staną się elementem naszej codziennej garderoby - ich noszenie nic nie kosztuje, a może uratować życie! - zwracają uwagę mundurowi.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.