Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2021
  • 23 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2354

Wiktor Żytek nowym piłkarzem GKS Tychy

W piątek, 22 stycznia nowym piłkarzem GKS Tychy został Wiktor Żytek. 26-letni pomocnik, który wcześniej ustalił z tyskim klubem warunki kontraktu obowiązującego od 1 lipca br., przy Edukacji 7 będzie jednak występował już od rundy wiosennej obecnego sezonu.

Wiktor Żytek piłkarzem GKS Tychy
Wiktor Żytek piłkarzem GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / pressimages.pl


Urodzony 8 maja 1994 roku zawodnik jest wychowankiem UKS SMS Łódź oraz Akademii Piłkarskiej ŁKS Łódź. Po pół roku spędzonym w pierwszym zespole ŁKS trafił wówczas do trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki, gdzie zbierał seniorskie szlify.

- Po odejściu Janka Biegańskiego stało się jasne, że poszukujemy zawodnika mogącego występować na pozycjach 6 i 8. Wiktor doskonale wpisuje się w tę charakterystykę. Co więcej, to piłkarz uniwersalny, w razie potrzeby potrafi również zagrać jako środkowy obrońca, a nawet na lewej stronie boiska - charakteryzuje nowego zawodnika Prezes KP GKS Tychy, Leszek Bartnicki.

W klubie z Tomaszowa występował do końca rozgrywek 2017/18, z półroczną przerwą na wypożyczenie do Śląska Wrocław. W lipcu 2018 roku został piłkarzem pierwszoligowej Puszczy Niepołomice, gdzie przez ostatnia dwa i pół roku był podstawowym i wyróżniającym się graczem. Łącznie rozegrał w jej barwach 79 ligowych spotkań, w których zdobył 6 bramek i zaliczył 9 asyst.

Wiktor Żytek piłkarzem GKS Tychy
Wiktor Żytek piłkarzem GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / pressimages.pl


- Wiktor jest bardzo groźny przy stałych fragmentach gry, a o jego waleczności boleśnie przekonaliśmy się w poprzednim sezonie. Poznał już dobrze smak 1. ligi, a jednocześnie wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza i mam nadzieję, że kolejne kroki w swoim rozwoju wykona razem z GKS-em Tychy - dodaje sternik tyskiego klubu.

Wiktor Żytek trafia do GKS już teraz na zasadzie transferu definitywnego z jego dotychczasowego klubu, Puszczy Niepołomice, wiążąc się z trójkolorowymi kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku.

Wiktor Żytek
ur. 8 maja 1994 r. w Łodzi
pozycja: środkowy pomocnik
kluby w karierze: UKS SMS Łódź, AP ŁKS Łódź, ŁKS Łódź, Lechia Tomaszów Mazowiecki, Śląsk Wrocław, Puszcza Niepołomice.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.