tychy.info

Wiadomości

  • 22 stycznia 2021

Osocze bogatopłytkowe - kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Materiał partnera:

Nie tylko botoks oraz kwas hialuronowy - w gabinetach medycyny estetycznej korzysta się także z wielu innych preparatów poprawiających widocznie kondycję skóry. Jednym z hitów jest osocze bogatopłytkowe. Kiedy warto zdecydować się na zabieg z tą substancją?

Osocze bogatopłytkowe - kiedy warto zdecydować się na zabieg?


Osocze bogatopłytkowe - co to jest?Osocze jest jednym ze składników krwi. Osocze bogatopłytkowe z kolei jest rodzajem preparatu krwiopochodnego, czyli przygotowywanego na bazie krwi. Jest ona poddawana odpowiedniemu odfiltrowaniu w specjalnym urządzeniu, aby zawierała dużą ilość płytek krwi. Preparat jak osocze bogatopłytkowe ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest on używany między innymi w przypadku rekonwalescencji po kontuzjach sportowych, w urazach ortopedycznych, ale również wykazuje bardzo dobre efekty w medycynie estetycznej.

Wampirzy lifting w gabinecie medycyny estetycznejOsocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej służy głównie jako sposób na rewitalizację skóry w całkowicie naturalny sposób. Zawarte w tym preparacie płytki krwi wspomagają produkcję specyficznych czynników wzrostu, które służą do pobudzenia procesów regeneracji skóry od wewnątrz. Zabieg te określany jest jako wampirzy lifting. Za pomocą tego zabiegu można poprawić kondycję skory. Wprawdzie efekty nie są widoczne od razu jak przy botoksie lub kwasie hialuronowym, jednak są one naturalne i długotrwałe. Za pomocą osocza dochodzi do aktywacji fibroblastów, czyli komórek skóry, które mogą wtedy produkować więcej nowego kolagenu i elastyny - tworzą one rusztowanie naskórka i poprawiają jego jędrność, likwidują zmarszczki. Także wspierany jest proces angiogenezy, czyli wytwarzania nowych naczynek krwionośnych. Takie działanie osocza bogatopłytkowego powoduje, że dzisiaj jest ono bardzo często wybierane jako sposób na poprawę wyglądu skóry twarzy, ale również dekoltu, szyi, rąk, ciała, a ponadto w celu zmniejszenia wypadania włosów.

Kiedy warto wykonać zabieg z osoczem bogatopłytkowym?Atutami zabiegu jak wampirzy lifting są jego wszechstronność, niska inwazyjność oraz naturalność. Kiedy warto go wykonać?

Wskazania do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym:
  • zmarszczki i linie na twarzy
  • skóra sucha, szara, zmęczona
  • zwiotczenia na skórze
  • rozstępy i blizny
  • wypadające włosy


Osobom pragnącym skorzystać z zabiegu jak osocze bogatopłytkowe Chorzów daje możliwość wykonania go w sprawdzonych gabinetach medycyny estetycznej pod okiem jednych z najlepszych lekarzy. Z ofertami gabinetów wykonujących wampirzy lifting oraz z cenami procedury można zapoznać się bliżej na ich stronach.