tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2021

[ZDJĘCIA] Mundurowi rozdawali odblaski seniorom

Policjanci ruchu drogowego oraz profilaktyk tyskiej komendy prowadzili działania skierowane głównie do seniorów. Z okazji dnia Babci i Dziadka mundurowi rozdawali im odblaski oraz promowali bezpieczeństwo na drodze. Nie zabrakło także wskazówek przestrzegających przed oszustami oraz oczywiście życzeń.

Mundurowi rozdawali odblaski i promowali bezpieczeństwo na drodze - 21.01.2021 · fot. KMP Tychy


Z okazji święta Babci i Dziadka policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz policyjny profilaktyk przeprowadzili działania skierowane na bezpieczeństwo seniorów. Mundurowi rozdawali elementy odblaskowe i tłumaczyli, że ich noszenie nic nie kosztuje, a może uratować życie. Funkcjonariusze przypomnieli o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze oraz aby nie wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych.

To właśnie starsze osoby niejednokrotnie są szczególnie ufne, życzliwe, otwarte, często nie posiadające dostatecznej wiedzy pozwalającej na właściwą ochronę przed zagrożeniami. Dlatego policjanci w rozmowach z seniorami przestrzegali przed stosowaną przez oszustów formą wyłudzenia "na wnuczka" czy „na policjanta”, a także, aby nie dać się okraść z własnej tożsamości.

- "Kradzież tożsamości" i związane z nią bezprawne pozyskanie naszych danych osobowych, może być dla nas dotkliwe w skutkach. Oszuści, łamiąc obowiązujące prawo i naruszając nasze dobra osobiste, mogą narazić nas na poważne straty materialne, zaciągnąć pożyczki gotówkowe, czy kredyty - zwracają uwagę mundurowi.

Policjanci rozdali seniorom specjalne etui na kartę płatniczą, które chroni przed nieautoryzowanymi transakcjami.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.