tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 stycznia 2021

Mobilne Tychy - miejska aplikacja mobilna w Twoim smartfonie

Nowoczesna, przejrzysta szata graficzna oraz uproszczona nazwa - to główne zmiany w miejskiej aplikacji mobilnej, jakie urząd miasta wprowadza w nowym roku. Nie zmienia się natomiast główny jej cel - szybki dostęp do informacji o mieście.

Mobilne Tychy w Twoim smartfonie
Mobilne Tychy w Twoim smartfonie


Wraz z nowym rokiem miejska aplikacja mobilna zyskała nową szatę graficzną. Uproszczono również jej nazwę (wcześniej: "Treespot Tychy - Przewodnik Miejski).

Teraz, szukając bieżących aktualności z miasta czy informacji o wydarzeniach wystarczy zainstalować w swoim telefonie "Mobilne Tychy". Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS.

Mobilne Tychy to bezpłatny, mobilny przewodnik miejski zarówno dla odwiedzających Tychy, jak i dla jego mieszkańców poszukujących aktualnych informacji o ciekawych miejscach i wydarzeniach w mieście. Jest to aplikacja składająca się z modułów: miejsca, wydarzenia, aktualności, komunikacja, trasy, zgłoś usterkę, pogoda, jakość powietrza oraz ulubione.

Baza aktualnych informacji o mieście jest na bieżąco aktualizowana, miejskie aktualności zaciągane są z oficjalnej strony Urzędu Miasta Tychy. Aplikacja informuje również o bieżącym stanie jakości powietrza w Tychach i przekierowuje do szczegółowej podstrony z wszystkim stacjami pomiarowymi w mieście. Posiada także przejrzysty graficzny interfejs, za pomocą którego użytkownik może w prosty sposób dotrzeć do interesujących go informacji, dzięki temu w każdej chwili i miejscu będzie wiedział, gdzie pójść i co zobaczyć.

Dzięki aplikacji można znaleźć np. trasy rowerowe po najciekawszych tyskich zakątkach czy rozkłady jazdy z wyszukiwarką połączeń. Co więcej, wszystkie znajdujące się w bazie miejsca i trasy zapisać można w module ulubione, a wydarzenia dodać do kalendarza.

Ważną częścią aplikacji jest moduł "zgłoś usterkę", który umożliwia mieszkańcom miasta Tychy zgłaszanie różnych problemów/usterek w przestrzeni miejskiej, takich jak uszkodzona nawierzchnia chodnika lub jezdni, usterka oświetlenia ulicznego itp.

Aplikacja działa w trybie off-line (połączenie z Internetem wykorzystywane jest jedynie do pobrania najnowszych danych oraz większego zakresu mapy).

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.