tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2021

Tlenek węgla w mieszkaniach przy Skalnej i Kubicy. 3 osoby w szpitalu

Wczoraj i dzisiaj służby ratunkowe podejmowały działania w związku z obecnością tlenku węgla w mieszkaniach przy ul. Skalnej i Kubicy. W wyniku wykrycia czadu trzy osoby zostały zabrane do szpitala.

W poniedziałek, 18 stycznia około godziny 19.00 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów przy ul. Skalnej doszło do nagłego zatrzymania krążenia u starszej lokatorki. Sytuacja miała mieć miejsce najprawdopodobniej w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Ze zgłoszenia wynikało, że na miejscu działał już zespół ratownictwa medycznego. W chwili przybycia strażaków poszkodowana kobieta (ok. 80 lat) znajdowała się już w karetce pogotowia.

Strażacy wykonali pomiary stężenia tlenku węgla w domu. Mierniki wykazały jego obecność. Poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala na dalszą diagnostykę. Po około godzinie działania na miejscu zostały zakończone.

Z kolei we wtorek, 19 stycznia po godzinie 8.00 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Kubicy. Ze zgłoszenia wynikało, że na miejsce udaje się już ZRM. Zadysponowano także zastęp JRG Tychy.

Po dotarciu na miejsce i wykonaniu pomiarów zgłoszenie zostało potwierdzone. Mierniki wykazały obecność tlenku węgla. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala na dokładna diagnostykę. Po około godzinie działania zostały zakończone.

BM / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.