tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2021
  • 1 lutego 2021

29. Tyski Finał WOŚP Online: plejada gwiazd i światełko do nieba!

Za nami 29. Finał WOŚP w Underground Pub. Było to wydarzenie w formie online, jednak nie zabrakło atrakcji i gwiazd!

Sobotnie koncerty:

Link do transmisji niedzielnych wydarzeń:

Pandemia nie może zatrzymać chęci niesienia pomocy, dlatego organizatorzy założyli wirtualną puszkę dla WOŚP i zachęcają do wpłaty: eskarbonka.wosp.org.pl/naktfd

Loading...


29. Tyski Finał WOŚP poprowadził Irek Bieleninik. Tej wielkiej osobowości nie trzeba nikomu przedstawiać. Prowadzi największe koncerty, widowiska estradowe, sportowe i biznesowe. Z orkiestrowymi wydarzeniami związany od wielu lat, prowadził finałowe koncerty na głównej scenie w Warszawie, festiwal Woodstock i Poland Rock. Tym razem pojawił się na kameralnej scenie Underground Pub, by dodać blasku finałowemu koncertowi oraz wprowadzić widzów w fantastyczną atmosferę.

Irek Bieleninik
Irek Bieleninik poprowadzi 29. Tyski Finał WOŚP · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


W czasie 29. Tyskiego Finału WOŚP - Online na scenie w specjalnym skeczu pojawili się artyści ze Spotkania z Balladą: Leszek Benke i Mateusz Dewera. Spotkanie z Balladą to estradowe widowisko kabaretowe, które na ekranach telewizyjnych, scenach i estradach przedstawiane jest od wielu lat. Artyści z przymrużeniem oka ukazują w nim nasze przywary, stereotypy oraz relacje międzyludzkie. Przedstawienia były i są grane nie tylko w Polsce, ale również za granicą m.in. w USA, Kanadzie czy Niemczech.

Adam Grzanka to kolejny artysta, który zaprezentował się w czasie tyskiego finału online. Muzyk, kabareciarz, konferansjer, autor tekstów oraz jak o sobie mówi: "hokejorz" i "hutas", w wolnym czasie działacz społeczny, autor wielu inicjatyw mających na celu odczarowanie negatywnych stereotypów dotyczących Nowej Huty. W Tychach po raz pierwszy zagrał w hokeja, który stał się jego wielką pasją, którą zaraża wszystkich wokoło. Adam Grzanka w czasie finałowego koncertu pojawi się w dwóch rolach - jako prowadzący oraz stand-uper.

Maciej Maleńczuk
Specjalnie dla Was w Underground Pub podczas 29. Tyskiego Finału WOŚP - Online wystąpi Maciej Maleńczuk · fot. materiały prasowe


Podczas tyskiego finału online zagościł również Krzysztof Hanke - artysta kabaretowy, aktor, lider kabaretu RAK, na swym koncie ma wiele występów podczas festiwali i kabaretonów.

Marcin Zbigniew Wojciech to kolejny artysta, który wystąpił w czasie tyskiego Finału online. Człowiek trojga imion, z czego jedno jest nazwiskiem, aktor, artysta kabaretowy standuper, pozytywny wariat - jak o sobie mówi, nieprzerwanie na scenie od 12 lat oraz - jak dodaje - od dwóch lat nie był u fryzjera. Na swoim koncie ma ponad 800 występów scenicznych. Jest członkiem grupy STAND-UP Night, STAND-UP Kraków oraz Kabaretu 44-200. Pracował w RMF FM. Występował w TVP2, Comedy Central oraz na Top Trendy (POLSAT).

Specjalnie dla Was w Underground Pub podczas 29. Tyskiego Finału WOŚP - Online wystąpił Maciej Maleńczuk - artysta o wielu twarzach. Poeta, wokalista, gitarzysta, osobowość telewizyjna - to tylko niektóre z jego wcieleń. Znany jest z występów zespołowych oraz solowych, które łączy zawsze awangardowość brzmień i chętne sięganie po kontrowersyjne tematy. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu - to wizytówka sceniczna Maćka Maleńczuka. Mówi się o nim, że to artysta nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny - czyli dokładnie taki jak życie!

Syberian to kolejny zespół, który zagrał dla Was w ramach 29. Tyskiego Finału WOŚP - Online w Underground Pub. Zimny jak lód, ostry jak brzytwa, świeży i bezkompromisowy- taki jest Syberian. Zespół łączy brzmienia charakterystyczne dla muzyki elektronicznej i industrialnego rocka z postpunk, coldwave, dubstep i electro. Syberian ma na koncie jeden długi album "Humanoid Experience". Materiał w sieci promowały trzy teledyski: „Prometheus”, "Cocaine" i "No Limits". Za nimi sporo koncertów klubowych i występów na festiwalach, m.in. w Niemczech, Austrii i Czechach. Aktualnie Syberianie pracują nad swoją drugą płytą "Planeta Silesia", z której pochodzą singlowe kompozycje: "Mina", Order of disorder" oraz "Ćma".

KFM rock również zagrał podczas 29. Tyskiego Finału WOŚP - Online w Underground Pub. KFM to zespół, który gra muzykę rockową, rock’n’rollową o zabarwieniu bluesowym. Często kwalifikuje się ich do brzmienia określanego jako “silesian sound”. Swoim graniem chcą przekazać emocje, bo o to według nas w muzyce chodzi. Ma na swoim koncie liczne koncerty w całym kraju, większe plenerowe i mniejsze klubowe. Swoim graniem zdobyli uznanie muzyków z czołówki polskiego rocka, na których, można powiedzieć, muzycznie się wychowywali.

W ramach 29. Tyskiego Finału WOŚP każdy mógł znaleźć coś dla siebie - organizatorzy zaprosili wszystkie dzieciaki na spektakl: "Cyrkowy świat zwierząt" wg Waltera Brooksa. Reżyseria - Sławomir Żukowski. To zabawna historia skierowana do dzieci. W jedynym na świecie cyrku zwierzęta mówią ludzkim głosem, nie siedzą w klatkach i przyjaźnią się z ludźmi tworząc cyrkową społeczność. Jak każda bajka nie pozbawiona jest morałów. Ma charakter edukacyjny. Teatr Belfegorek jest częścią Fundacji MultiIntegra.

Ponadto pedagog tańca, Karolina Mokry oraz uczennice Technikum TEB Edukacja Tychy przeprowadziły rozgrzewkę z rozciąganiem oraz warsztaty tańca disco i Bollywood dla dzieci.

W niedzielę popłynęły do Was także zajęcia Jogi Kundalini z Inny Czas. Joga Kundalini jest kompleksową wiedzą o człowieku, procedurą i techniką, której działanie można odczuć i poznać wyłącznie poprzez praktykę i doświadczenie. Doświadczenie może być różne dla każdego z nas, ale zawsze następują pozytywne zmiany na poziomie fizycznym, umysłowym i emocjonalnym. Jest to ta technika jogi, która dokładnie odpowiada współczesnym wyzwaniom.

Inferis Teatr Ognia
Podczas Finału WOŚP Inferis Teatr Ognia wystąpi w specjalnie przygotowanym na tę okazję pokazie LED-SHOW · fot. materiały prasowe


Tradycją Finałów jest Światełko do Nieba! Podczas 29. Tyskiego Finał WOŚP - Online również rozbłysło. W niedzielę wystąpił dla nas Inferis Teatr Ognia w specjalnie przygotowanym na tę okazję pokazie LED-SHOW.

Inferis Teatr Ognia od 2011 rozpala swoją pasję ogniową. Na swoim koncie mają kilkaset pokazów w całej Polsce! To specjalnie ułożone choreografie, pełne efektów pirotechnicznych i fakirskich, a do tego w różnych stylach muzycznych! Inferis Teatr Ognia można zobaczyć w kilku teledyskach - np. w utworze "Łowcy Gwiazd" od Cleo oraz wystąpili w "Mam Talent".

Organizatorzy: Tyski Sztab WOŚP, Underground Pub, Stowarzyszenie Rock w słusznej Sprawie, Divinita.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/121214446513003

BM, ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.