tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2021

MOPS organizuje dowóz osób niepełnosprawnych na szczepienia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach uruchomił specjalny numer telefonu, pod którym będzie można zasięgnąć informacji na temat transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov_2.

Numer 887 742 555 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -16.00.

Transport ten przeznaczony będzie dla osób niepełnosprawnych tj. osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub posiadających odpowiednio I grupę inwalidztwa z w/w schorzeniami oraz dla innych osób powyżej 70. roku życia mających trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Szczepienia dla seniorów przeciwko COVID-19 ruszają 25 stycznia.

Osoby, które ukończyły 80 lat mogą się rejestrować się na nie od 15 stycznia, a osoby, które ukończyły 70 lat - od 22 stycznia.

Jak się zarejestrować? Procedura nie jest skomplikowana i można to zrobić na 3 sposoby:

- poprzez telefon na całodobową, bezpłatną infolinię 989, gdzie po podaniu numeru PESEL oraz numeru telefonu komórkowego można będzie umówić się na szczepienie w dogodnym miejscu i terminie (rejestracji telefonicznej nie trzeba dokonywać samodzielnie, może to zrobić również osoba z rodziny),

- poprzez kontakt bezpośrednio z wybranym punktem szczepień - mapę punktów szczepień wraz z danymi kontaktowymi znaleźć można na stronie gov.pl. W Tychach to 15 punktów.

- poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl, gdzie można wybrać jeden z pięciu proponowanych terminów w punkach szczepień znajdujących się w pobliżu lub w innym wybranym punkcie znajdującym się nawet w innym mieście (aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego).

By zarejestrować się na szczepienie nie jest wymagane żadne dodatkowe skierowanie od lekarza - gdy rozpocznie się etap, w którym będziemy mogli się zaszczepić, wszystkim osobom posiadającym numer PESEL (z grupy osób uprawnionych do szczepień w ramach danego etapu) wystawione zostaną automatyczne e-skierowania, ważne 60 dni. Indywidualne skierowania lekarze będą wystawiać jedynie tym osobom, które nie posiadają numeru PESEL lub nie mogły poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania.

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimysie lub w ramach dedykowanej infolinii pod numerem 989.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj