tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2021

Nie pal choinką w piecu! Co z nią zrobić podpowiada Master Tychy

Nadszedł czas, w którym pozbywamy się świątecznych drzewek. Należy unikać ich palenia w piecu, ponieważ nie powinno się spalać drzew iglastych oraz świeżego drewna. Jeżeli nie wiecie jak pozbyć się choinki, spółka Master - Odpady i Energia przypomina.

choinka
fot. Master


W przypadku zabudowy wielorodzinnej - firma wywozowa odbiera choinki z miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w terminach wynikających z harmonogramu odbioru odpadów wielkogabarytowych (odbiór w ramach cotygodniowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych).

W przypadku zabudowy jednorodzinnej, ale także mieszkańców bloków - choinki można przekazać do PSZOK-u - Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Drzewek nie należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne, lecz przekazać je do PSZOK lub pozostawić w wyznaczonym przez zarządcę nieruchomości lub spółdzielnię miejscu składowania odpadów.

nie pal choinką

ar / tychy.info
źródło: Master

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.