tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2021

Nowe pojemniki na odpady bio-kuchenne już trafiają do właścicieli nieruchomości

Do końca stycznia trwa dostarczanie pojemników na odpady bio-kuchenne do właścicieli nieruchomości zabudowy jednorodzinnej w Tychach. Brązowe pojemniki dostarczane są nieodpłatnie, a odbiór ich zawartości będzie odbywał się zgodnie z nowym harmonogramem.

Nowe pojemniki na odpady bio-kuchenne
Nowe pojemniki na odpady bio-kuchenne · fot. UM Tychy


W jaki sposób prawidłowo przygotowywać odpady kuchenne do wywozu?

Przed wyrzuceniem odpadów kuchennych, do brązowego pojemnika wkładamy biodegradowalny worek na odpady bio-kuchenne dostarczony wraz z całym pakietem worków na segregację.

W dzień odbioru odpadów bio-kuchennych wystawiamy pojemnik przed posesję.

Co zrobić, jeśli do końca stycznia nie otrzymam pojemnika?

Jeśli do końca stycznia pojemnik nie dotrze do którejś z nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, należy zgłosić to w Biurze Obsługi Klienta Referatu Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Tychy (ul. Budowlanych 67):
  • mailowo: odpadykom@umtychy.pl
  • telefonicznie: 32 438-22-10


Godziny pracy:
  • 7.30 do 15.30 poniedziałki, wtorki, środy
  • 7.30 do 17.30 czwartki
  • 7.30 do 13.30 piątki


Co zrobić, jeśli dostałem pojemnik na odpady bio-kuchenne, a kompostuję odpady i chcę skorzystać z bonifikaty?

Dla właścicieli domów jednorodzinnych wprowadzona jest zniżka w wysokości 2 złotych od osoby w przypadku kompostowania bioodpadów kuchennych i odpadów zielonych we własnych kompostownikach.

Chcąc skorzystać z bonifikaty, należy zgłosić to w Biurze Obsługi Klienta Referatu Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Tychy poprzez złożenie nowej deklaracji o wysokości opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi. Deklarację można złożyć osobiście, listownie lub poprzez platformę e-PUAP.

Należy pamiętać, że w przypadku zadeklarowania kompostowania bio-odpadów, nie przysługuje nam również ich bezpłatny wywóz do PSZOK-ów.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.