tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 stycznia 2021

[FOTO] Tragiczne w skutkach potrącenie rowerzystki

We wtorek, 12 stycznia około godziny 9.00 w rejonie skrzyżowania ul. Mikołowskiej i Asnyka doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy. Pomimo wysiłku ratowników, nie udało się uratować kobiety.

Tragiczne w skutkach potrącenie rowerzystki na ul. Mikołowskiej - 12.01.2021 · fot. 112Tychy


Przybyli na miejsce ratownicy medyczni wraz ze strażakami oraz załogą śmigłowca LPR przystąpili do medycznych czynności ratunkowych, mających na celu przywrócenie funkcji życiowych u potrąconej kobiety. Z relacji świadków zdarzenia oraz wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że rowerzystka jechała ul. Asnyka i skręciła w prawo w ul. Mikołowską przy nadawanym na sygnalizatorze czerwonym świetle, a następnie wjechała na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod koła jadącego od strony Mikołowa Mercedesa, którym kierowała młoda kobieta (29 lat). Siła uderzenia spowodowała, że rower został odrzucony kilkadziesiąt metrów dalej. Niestety, po około godzinnej walce o życie, będący na miejscu lekarz stwierdził zgon kobiety (52 lata). Na miejsce zdarzenia wezwany został policyjny technik kryminalistyki oraz prokurator.

Zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty. Interweniuje LPR
Zdarzenie drogowe z udziałem rowerzystki. Interweniował LPR - 12.01.2021 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Na miejscu interweniowały: śmigłowiec LPR - Ratownik 4, ZRM, patrole policji oraz zastępy JRG Tychy. Na czas działań ratunkowych ruch w tym rejonie został zablokowany, a policja wyznaczyła objazdy przez centrum miasta. Działania służb na miejscu zdarzenia trwały ponad cztery godziny. Decyzją prokuratora zarządzona została sekcja zwłok tragicznie zmarłej kobiety. Dodatkowo Mercedes uczestniczący w zdarzeniu również został do dalszych czynności śledczych. Policjanci KMP Tychy pod nadzorem prokuratury prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego tragicznego wypadku.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.