tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2021

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy w nowej odsłonie

Od początku stycznia br. mieszkańcy Tychów oraz wszystkie osoby szukające informacji o Urzędzie Miasta mogą skorzystać z nowej, bardziej czytelnej wersji Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy.

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy w nowej odsłonie


Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna. Każdy urząd ma swój BIP, ale wszystkie mają jeden cel - dostarczać informacji mieszkańcom.

- Nie dla wszystkich korzystanie z Biuletynu Informacji Publicznej jest proste. Postanowiliśmy zastosować rozwiązania, dzięki którym będzie on bardziej intuicyjny i atrakcyjny wizualnie, przy okazji dostosowując BIP do nowej ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych - mówi Aneta Luboń-Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy.

Poprzednia strona BIP nie była dostosowana do różnych przekątnych ekranu. Obecnie strona wyświetla się poprawnie zarówno na dużych ekranach komputerów biurkowych, jak i na urządzeniach mobilnych z małą przekątną ekranu np. tablety czy smartfony.

Mechanizm wydruku zawartości ze strony został zmodyfikowany w ten sposób, że wersja do druku nie zawiera zbędnych elementów m.in. nawigacja, przyciski wydruku, ozdobny nagłówek graficzny itp. Wersja do wydruku zawiera tylko podstawowy nagłówek i stopkę oraz treść dokumentu.

- Został dodany także czarno-biały motyw graficzny strony, przełączanie motywów wykonuje się szybciej i nie wymaga ściągania przez przeglądarkę dodatkowego kodu CSS, motywy kolorystyczne uwzględniają również wszystkie obrazki znajdujące się na stronie, bez potrzeby ściągania przez przeglądarkę dedykowanych wersji obrazków, a mechanizm zmiany wielkości fontu jest dostępny za pomocą jednego kliknięcia w zawsze widocznym nagłówku - wylicza Katarzyna Trzcionka z Urzędu Miasta Tychy.

Na stronie został także zastosowany nowy odtwarzacz video zgodny z HTML5 (do tej pory bazowym językiem był HTML). Odtwarzacz ma współczesny interfejs użytkownika, a jego zastosowanie zmniejszyło również wielkość kodu javascript wysyłanego do przeglądarki.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.