Wiadomości

• 10 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1099

Skromne zwycięstwo GKS Tychy nad drużyną Stoczniowca Gdańsk

W niedzielnym meczu w ramach 27. kolejki Polskiej Hokej Ligi drużyna GKS Tychy skromnie pokonała na wyjeździe Stoczniowca Gdańsk 2:0.

Skromne zwycięstwo GKS Tychy nad drużyną Stoczniowca Gdańsk · fot. GKS Tychy

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Młodzi zawodnicy z Gdańska bardzo ambitnie walczyli w pierwszej części spotkania i rozbijali większość ataków tyszan.

Sporo czasu zajęło trójkolorowym znalezienie sposobu na gdańskiego bramkarza - dopiero w 27. minucie GKS objął prowadzenie po golu Patryka Wronki. Gdańszczanie do końca drugiej tercji grali bardzo ambitnie, ale z każdą minutą gry tracili coraz więcej sił.

W trzeciej tercji zawodnicy obu drużyn również długo nie potrafili znaleźć sposobu, aby trafić do bramki przeciwnika. Udało się to dopiero w ostatniej minucie meczu Jarosławowi Rzeszutko, dzięki czemu tyszanie wygrali 2:0 i wrócą z Gdańska z trzema punktami.