tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2021

PHL: GKS Tychy odnosi pierwsze zwycięstwo w 2021 roku

W piątkowym meczu Polskiej Hokej Ligi zawodnicy GKS Tychy pokonali drużynę Zagłębia Sosnowic 7:3. Jest to pierwsze zwycięstwo tyszan w 2021 roku.

PHL: GKS Tychy odnosi pierwsze zwycięstwo w 2021 roku
PHL: GKS Tychy odnosi pierwsze zwycięstwo w 2021 roku · fot. gkstychy.info


W pierwszej tercji mogliśmy podziwiać zdecydowaną przewagę tyszan, którzy od początku kontrolowali przebieg gry. Wynik otworzył Christian Mroczkowski. Trójkolorowi od pierwszych sekund atakowali bramkę Zagłębia i to przyniosło oczekiwany efekt w postaci gola Mroczkowskiego.

7 minut później wynik podwyższył Patryk Wronka, który pokonał bramkarza drużyny z Sosnowca. "Trójkolorowi" nie zwalniali tempa i dwie minuty później Kamil Lewartowski zjechał do boksu kiedy sędzia sygnalizował karę dla zawodnika Sosnowca, a akcje tyszan w przewadze wykończył Szymon Marzec. Kolejną bramkę dla GKS zdobył w 16. minucie Jason Seeda.

Druga tercja była sporo słabsza w wykonaniu trójkolorowych, ale w końcu udało się wykorzystać przewagę za sprawą Patryka Wronki, który w 36. minucie wykorzystał przewagę i strzałem z okolic bulika pokonał bramkarza rywali.

W trzeciej części meczu, w 54. minucie, Radosław Galant pewnie wpakował krążek do sosnowieckiej bramki. Wynik pod koniec spotkania podniósł jeszcze Bartłomiej Pociecha, ustalając wynik spotkania na 7:3. GKS Tychy pokonało Zagłębie i tym samym odniosło pierwsze zwycięstwo w nowym, 2021 roku.

mp / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.