tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 7 stycznia 2021

Z NHL do PHL. Dwa wzmocnienia Mistrzów Polski

Po wzmocnieniu obrony przyszedł czas na ofensywę. Mistrzowie Polski dokonali dwóch solidnych transferów. Kontrakt z GKS Tychy podpisał były zawodnik klubów NHL, Paul Szczechura. Drugim hokeistą zza oceanu jest Alex Tonge, który przejdzie najpierw kilkudniowe testy.

Paul Szczechura
Kontrakt z GKS Tychy podpisał były zawodnik klubów NHL, Paul Szczechura · fot. NHL


Paul Szczechura podobnie jak brat Alex rozpoczynał swoją przygodę w kanadyjskim Brantford. Następnie przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie występował w ligach NCAA , AHL i przede wszystkim NHL. W najlepszej lidze świata spędził prawie trzy sezony. W sumie w barwach Tampa Bay Lightning i Buffalo Sabres rozegrał 92 spotkania w których zdobył 10 bramek i zanotował 10 asyst.

Za oceanem najwięcej występów zanotował jednak na zapleczu NHL. W sumie na taflach AHL rozegrał 271 spotkania. Zdobył w nich 82 bramki i zanotował 111 asyst. Osiem lat temu przeniósł się do Europy i trafił do KHL. W barwach HC Lev Praga, Dinamo Ryga, Dinamo Mińsk, Traktor Chelyabinsk i Torpedo Nizhny Novgorod zaliczył 395 spotkań w których zdobył aż 244 punkty (100 G + 144 A). W sezonie 2017/18 wystąpił nawet w meczu gwiazd KHL.

- Paul, to bardzo wszechstronny zawodnik, który może występować zarówno na środku ataku, jak i na prawym skrzydle. Dysponuje przede wszystkim dobrym uderzeniem, ale jego atutem jest również świetny przegląd pola i rozegranie krążka. Negocjacje z Paulem prowadziliśmy już od kilku tygodni. Odbyłem kilka rozmów z Alexem i potrzebowaliśmy trochę czasu, żeby przekonać starszego z braci do gry w GKS Tychy. Ostatecznie udało nam się sfinalizować kontrakt i już za kilka tygodni zobaczymy Paula na taflach PHL - mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Paul Szczechura pojawi się w Tychach pod koniec stycznia. Jego kontrakt z Mistrzami Polski będzie obowiązywać do końca bieżącego sezonu.Dziś w Tychach pojawi się drugi zawodnik zza oceanu. Alex Tonge w zespole Mistrza Polski będzie przebywał na kilkudniowych testach. 25-letni napastnik przez całą swoją dotychczasową karierę występował w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W akademickiej lidze NCAA wystąpił w 146 spotkaniach. Zdobył w nich 56 bramek i zanotował 82 asysty. Po zakończeniu edukacji rozpoczął przygodę w ECHL( dwie klasy niżej od NHL). Wystąpił tam w 52 konfrontacjach zapisując 38 punktów (17G+21A). Co ciekawe w poprzednim sezonie był klubowym kolegą Mike’a Szmatuły.

- Po wzmocnieniu formacji defensywnej chcieliśmy wzmocnić konkurencję w ataku. Alex, to bardzo szybki i skuteczny skrzydłowy. W lidze akademickiej i ECHL notował bardzo dobre statystyki - dodaje sternik Mistrzów Polski.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.