tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 7 stycznia 2021

FCA i Groupe PSA planują zakończyć fuzję 16 stycznia 2021 r.

Połączenie FCA i Groupe PSA zatwierdzone przez akcjonariuszy: FCA i Groupe PSA planują zakończyć fuzję 16 stycznia 2021 r.

Fiat Chrysler Automobiles N.V. („FCA”) (NYSE: FCAU / MTA: FCA) i Peugeot S.A. („Groupe PSA”) informują, że 4 stycznia odbyły się Walne Zgromadzenia Akcjonariuszy poszczególnych spółek, podczas których zatwierdzono przytłaczającą większością głosów (ponad 99% głosów oddanych „za” transakcją) fuzję FCA i Groupe PSA mającą na celu utworzenie spółki Stellantis N.V. („Stellantis”).

Akcjonariusze FCA zatwierdzili również propozycje związane z fuzją, w tym przyjęcie Statutu spółki Stellantis i powołanie proponowanych wcześniej członków Zarządu Stellantis. Wszystkie powyższe ustalenia wchodzą w życie dzień po zakończeniu fuzji. Szczegóły uchwał przekazanych akcjonariuszom oraz wyniki głosowania są dostępne na stronach internetowych FCA i Groupe PSA.

W związku z zatwierdzeniem akcjonariuszy i otrzymaniem w ciągu ostatniego miesiąca ostatnich wymaganych zezwoleń, w tym przede wszystkim od Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego, FCA i Groupe PSA spodziewają się zakończenia fuzji 16 stycznia 2021 roku.

Akcje zwykłe Stellantis wejdą do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie i Euronext w Paryżu w poniedziałek, 18 stycznia 2021 roku, a na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku we wtorek, 19 stycznia 2021 roku.

BM / tychy.info
źródło: Grupa FCA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.