Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 stycznia 2021

Najpopularniejsze dyscypliny sportowe u bukmacherów

Materiał partnera:

To oczywiste, że jedne sporty są bardziej popularne od innych, ale z racji tego że co prawda miejsce numer jeden jest cały czas to samo, ale jeśli chodzi o resztę podium, to następują tu już pewne zmiany. Jakie więc są najpopularniejsze dyscypliny sportowe, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie? O tym dowiesz się już za moment!

Najpopularniejsze dyscypliny sportowe u bukmacherów


Piłka nożnaNa szczycie listy najpopularniejszych sportów oczywiście znajduje się piłka nożna, co raczej nie powinno nas dziwić. Liczba lig, meczów międzynarodowych i liczni kibice na całym świecie sprawiają, że zakłady bukmacherskie na piłkę nożną są najpopularniejszymi typami, jakie można obstawiać u bukmacherów.

Wśród stosunkowo popularnych tematów można również wymienić hokej na lodzie, tenis, koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Popularność wyżej wymienionych dyscyplin jest różna - wiele zależy od kraju w którym przebywamy, oraz od tego, czy dany kraj ma swojego przedstawiciela, który plasuje się w czołówce. Wówczas wzrasta zainteresowanie konkretnymi tematami i chęć zawierania zakładów. Ponadto piłka nożna, jako sport narodowy, przez lata przyciągała najwięcej kibiców, a wielu graczy (oczywiście przed i po pandemii) chętnie gromadzi się na stadionie, aby kibicować swoim faworytom.

W przypadku piłki nożnej, gracze mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych kursów, w tym liczbę rzutów rożnych, które drużyna strzeli jako pierwsza, liczbę bramek zdobytych w meczu, zwycięzcę lub remis. Dodatkowo możliwość złożenia zamówienia, wygrania w loterii czy obstawiania przez zakłady systemowe zwiększają różnorodność gier. Idąc jednak dalej, kolejnym z całkiem popularnych dyscyplin sportowych, jakie można obstawiać u bukmacherów jest hokej!

Hokej na lodzieHokej na lodzie to sport, który dla wielu jest warty uwagi. Choć niestety nasza liga nie należy do najsilniejszych na świecie, serwisy bukmacherskie stają się oferować zakłady, które będą popularne wśród polskich graczy. Dla fanów hokeja nie mamy najlepszych informacji - w porównaniu z piłką nożną temat jest znacznie mniej przewidywalny, chociaż nie czyni to tego sportu wcale mniej popularnym.

W lidze amerykańsko-kanadyjskiej jeśli chcesz wygrywać, musisz znać temat od poszewki, ponieważ biorąc pod uwagę liczbę meczów i fakt, że wszystkie drużyny mają najlepszych graczy na świecie, bardzo ciężko będzie ci wygrać.

Jeśli chodzi o sytuację w Rosyjskiej lidze, to zmienia się ona jak kalejdoskop, w dużej mierze w zależności od tego, jak funkcjonują największe zakłady pracy, które sponsorują wiele klubów hokejowych w regionie. Niestety, możemy powiedzieć, że KHL nie może uniknąć korupcji.

Przewidywalność innych czołowych lig europejskich jest znacznie lepsza. Chodzi nam głównie o gry w Szwecji, Finlandii, Czechach, Słowacji, Niemczech i Szwajcarii. Być może wynika to z faktu, że we wszystkich ligach stawki są dużo niższe, więc ryzyko ustawki jest o wiele niższe, niż w rosyjskiej lidze hokejowej.

Z jakiego powodu jednak hokej jest tak popularny? Otóż to bardzo proste, ponieważ mimo iż wszyscy gracze noszą ochraniacze dosłownie na całe ciało, to jest to sport bardzo brutalny i szybki a dodatkowo idealnie nadaje się do oglądania w sezonie zimowym - w końcu nazwa ,,hokej na lodzie” nie bierze się znikąd, prawda?

TenisTenis jest sportem popularnym w wielu krajach, ale również i u bukmacherów zajmuje on dość wysoką pozycję na liście najpopularniejszych sportów, jakie można obstawiać na zakładach bukmacherskich. Sukces zakładów w tej dyscyplinie sportu nie wynika bezpośrednio z sukcesów polskich tenisistów w ostatnich latach. Polscy gracze wciąż są podekscytowani losem zakładów w tenisa na żywo, bo pojedynki zagranicznych graczy zajmują czołowe pozycje w rankingach ATP czy WTA. Jednak dostrzeżenie kolejnej szansy dla polskich tenisistów na finałowych etapach największych międzynarodowych zawodów tenisowych niewątpliwie zwiększyło znaczenie tej dyscypliny wśród wszystkich polskich bukmacherów. Jednakże czy popularność tenisa się utrzyma w następnych latach? Otóż bardzo ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, z racji tego, że przecież nie wiadomo, co najbliższe lata nam przyniosą, czy będziemy w stanie w ogóle móc podziwiać zawody tenisowe na żywo, czy nadal będzie to możliwe między dwoma zawodnikami na praktycznie pustym stadionie.

Skoki narciarskieNie sposób tutaj pominąć również tych najpopularniejszych zawodów każdej zimy, czyli skoki narciarskie. Wielu Polaków pamięta wyczyny Adama Małysza, a teraz kibicuje Piotrkowi Żyle czy Kamilowi Stochowi. Wśród bukmacherów w tym rejonie aż się roi od zakładów na zimowe ,,loty” - szczególnie po tym, jak nasi zawodnicy mają realne szanse skończyć na podium - ale to już jest norma, ponieważ wybitnych skoczków narciarskich mamy od zawsze w naszym narodzie.