tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 1 stycznia 2021

Niespokojny wieczór i noc. Kilka interwencji służb ratunkowych

Wieczorem i w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia służby ratunkowe odnotowały kilka interwencji. Cztery z nich szerzej opisuje portal 112Tychy.

Interwencja straży pożarnej i policji przy ul. Orzeszkowej
Interwencja straży pożarnej i policji przy ul. Orzeszkowej - 31.12.2020 · fot. 112Tychy


31 grudnia około godziny 20:25 dyżurni SK KM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie, że jedna z mieszkanek budynku wielorodzinnego przy ul. Orzeszkowej otrzymała wiadomość o możliwym podłożeniu ładunku wybuchowego. Na miejsce zgłoszenia natychmiast zadysponowane zastępy JRG Tychy oraz patrol policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce działań oraz przystąpili do sprawdzania rejonu. Sprawdzone zostały zaparkowane pojazdy oraz budynek, którego dotyczyło zgłoszenie. Nie znaleziono potencjalnego ładunku.

Na czas działań zabezpieczenie rejonu operacyjnego KM PSP Tychy pełnił zastęp OSP Lędziny. Po około dwóch godzinach działania służb zostały zakończone.

Interwencja straży pożarnej i policji przy ul. Cichej
Interwencja straży pożarnej i policji przy ul. Cichej - 31.12.2020 · fot. 112Tychy


W podobnym czasie wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Cichej może znajdować się osoba potrzebująca pomocy. Osoba zgłaszająca poinformowała, że od kilku dni nie może nawiązać kontaktu z bliską jej osobą. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały: zastęp JRG Tychy oraz patrol policji. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że osoba zamieszkująca wskazane mieszkanie od kilku dni przebywa poza domem i jest cała i zdrowa. Działania zakończono po około godzinie.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Morcinka - 31.12.2020
Interwencja służb ratunkowych przy ul. Morcinka - 31.12.2020 · fot. 112Tychy


Tego samego wieczoru, około godziny 21.20 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Morcinka znajduje się mężczyzna potrzebujący pilnej pomocy. Na miejsce zadysponowany został zastęp JRG Tychy. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali ratowników medycznych, którzy wdrożyli już medyczne czynności ratunkowe. Strażacy wraz z ratownikami reanimowali mężczyznę (75 lat). Niestety pomimo ich wysiłków nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Stwierdzony został zgon. Działania na miejscu trwały około godziny.

Pożar osiedlowego śmietnika przy ul. De Gaulle'a - 1.01.2021
Pożar osiedlowego śmietnika przy ul. De Gaulle'a - 1.01.2021 · fot. 112Tychy


Z kolei 1 stycznia około godziny 0.20 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o pożarze osiedlowego śmietnika przy ul. De Gaulle'a. Na miejsce zadysponowany został zastęp JRG Tychy. Na palące się pojemniki podany został jeden prąd wody. Po kilkunastu minutach działania zostały zakończone.

BM / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.