tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 grudnia 2020

[FOTO] W 2020 r. w naszym mieście wykonano 6,5 km dróg rowerowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Do końca 2020 roku zostanie wykonanych oraz zmodernizowanych blisko 6,5 km dróg rowerowych. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych trwają ostatnie poprawki i wykończenia oraz odbywają się odbiory.

Odbiór dróg rowerowych w Tychach - 30.12.2020 · fot. Michał Kasperczyk


Jak na razie jest to część większych inwestycji, związanych z poprawą infrastruktury rowerowej w mieście. Obecną przebudowę i modernizację dróg rowerowych w Tychach współfinansowała Metropolia przekazując miastu ponad 4 mln zł środków z dotacji celowej. Niemal 800 tys. zł dopłacił tyski magistrat. W odbiorach uczestniczyli oficerowie rowerowi - z Tychów oraz Metropolii, a także przedstawiciele zleceniodawcy MZUiM Tychy oraz wykonawcy.

- Modernizacja infrastruktury jest krokiem do zwiększenia i tak rosnącego ruchu rowerowego w mieście oraz poprawy jego bezpieczeństwa. Ogromnym plusem jest świeże i dobre spojrzenie na temat dróg rowerowych w Tychach Artura Kruczka, nowego dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach oraz Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby, który przyjął Metropolitalne standardy budowy dróg rowerowych - mówi Michał Kasperczyk, tyski oficer rowerowy. - Jednak to wszystko póki co jest kroplą w morzu potrzeb. Małymi krokami staramy się zrobić ciągłość dróg rowerowych, niestety wszystko kosztuje, a środki są ograniczone. Jednak jako życzenie na nowy - 2021 rok - chciałbym, aby udało się w końcu zrobić główne rowerowe osie miasta, które dadzą możliwość szybkiego i bezpiecznego przejazdu rowerem od dworca PKP do terenów przemysłowych oraz od Paprocan na Czułów - dodaje pełnomocnik prezydenta ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego w Mieście Tychy.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj