Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1068

„Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”

Okres noworoczny to wyjątkowy czas, który chcemy spędzić z najbliższymi w radosnej atmosferze. Aby tak było pamiętajmy, że w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia oraz mienia służby ratownicze są w gotowości 24 godziny na dobę. Tyscy policjanci przypominają o trwającej akcji „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek” pamiętając o tym, by służby w razie konieczności mogły dotrzeć na miejsce na czas.

„Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”


Okres noworoczny jest piękny i wyjątkowy. Niestety nawet w tym okresie dochodzi do nieoczekiwanych wypadków i sytuacji, w których służby ratunkowe prowadzą wyścig z czasem, by móc jak najszybciej udzielić pomocy potrzebującym. Dlatego dbając o bezpieczeństwo swoje oraz innych pamiętajmy, żeby nie blokować dróg pożarowych i nie stawać w miejscach zabronionych.

Tyscy policjanci przypominają o trwającej akcji „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”, w którą zaangażowani są mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, a także Urząd Miasta Tychy, administratorzy wielu nieruchomości oraz przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych.

- Pamiętaj nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj, że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 m - podkreślają policjanci.

Uwaga: parkowanie na drogach dojazdowych oraz pożarowych zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 zł, a także odholowaniem pojazdu.

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące poszczególnych rejonów służbowych można zgłaszać pod numerami telefonów dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub na adres ich poczty elektronicznej znajdujących się na stronie internetowej albo dzięki aplikacji "Moja Komenda" lub też korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.