tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 31 grudnia 2020
  • 1 stycznia 2021

Podsumowujemy 2020 rok: jakie tematy były najpopularniejsze?

Dobiega końca 2020 rok. Minione dwanaście miesięcy z pewnością różniło się od naszych wyobrażeń. Rok 2020, ze względu na sytuację epidemiologiczną, był trudny i zaskakujący, co znalazło odzwierciedlenie w treściach publikowanych na portalu tychy.info. Dziś prezentujemy te najważniejsze, najczęściej czytane oraz najchętniej komentowane informacje.

2020
Podsumowujemy 2020 rok · fot. pixabay.com


Najpopularniejsze tematy2020 rok można bez ogródek nazwać rokiem koronawirusa. Pandemia odbiła się na naszym życiu zawodowym, codziennym i towarzyskim. Tylko w tym roku na naszym portalu opublikowaliśmy ponad 560 newsów odnoszących się do tego tematu! Wszystkie artykuły uzyskały w sumie blisko 1,1 mln wyświetleń!

Drugie miejsce w rankingu zajmuje temat związany ze zdarzeniami. W 2020 roku na portalu tychy.info pojawiły się 142 informacje drogowe (wypadki, kolizje). Newsy te uzyskały łącznie ponad 320 tysięcy wyświetleń.

Ciekawostka: najwięcej odsłon w minionym roku w kategorii zdarzeń odnotowaliśmy przy artykule nt. awarii żurawia wieżowego na budowie przy al. Piłsudskiego.

Żuraw wieżowy przechylił się na budowie przy al. Piłsudskiego - 29.04.2020
Żuraw wieżowy przechylił się na budowie przy al. Piłsudskiego - 29.04.2020 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Mijający rok to także czas wyborów prezydenckich. Tym tematem żyli wszyscy Polacy, również tyszanie. Na portalu tychy.info ukazało się 26 artykułów dotyczących tego wątku, które łącznie wyświetlono ponad 43 tysiące razy!

Końcem października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w sytuacji, kiedy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodna z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. Decyzja ta wywołała falę protestów w wielu polskich miastach, także w Tychach. Protesty kobiet w naszej miejscowości odbyły się kilkukrotnie, a artykuły na ten temat uzyskały ponad 74 tysiące wyświetleń.

Tyszanki protestują - tłumy na "spacerze" po mieście - 25.10.2020
Tyszanki protestują - tłumy na "spacerze" po mieście - 25.10.2020 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Najciekawsze tematySpośród wszystkich dodanych w 2020 roku tematów wybraliśmy te - naszym zdaniem - najciekawsze, które zarazem były chętnie czytane i komentowane.

InwestycjeW maju dobiegła końca budowa przystani kajakowej nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach. Powstały także pomosty, przestrzeń do wodowania oraz trybuny dla kibiców.

Od 3 lipca kierowcy mogą korzystać z nowo wybudowanego węzła, jaki powstał w ramach modernizacji tyskiego fragmentu drogi krajowej numer 44. Obiekt przeszedł pomyślnie odbiór i został dopuszczony do ruchu przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim
Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim · fot. Michał Janusiński / UM Tychy


Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS) to jedna ze sztandarowych inwestycji drogowych, jaka prowadzona jest obecnie w Tychach. Jego wdrożenie znacząco usprawni komunikację w mieście, poprawi bezpieczeństwo, a także stworzy możliwość bezpośredniego sterowania ruchem.

W tym roku w Tychach powstał malarsko-ceramiczny mural przedstawiający Zofię Nałkowską. Ten nietypowy projekt autorstwa duetu Czary-Mury, zdobi jedną ze ścian budynku zlokalizowanego przy ulicy imienia pisarki.

W listopadzie udostępniono pumptrack w Parku Suble. Asfaltowa nawierzchnia i zmieniona konstrukcja pozwolą na nowe ewolucje, szybszą jazdę i skoki.

Mural przy ul. Nałkowskiej - alei łączącej osiedla  N i O w Tychach
Mural przy ul. Nałkowskiej - alei łączącej osiedla N i O w Tychach · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Na sierpniowej sesji Rada Miasta Tychy zdecydowała o przekazaniu Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo budynku „dworku”, który po gruntownym remoncie zamieni się w pełen kolorów i miłości czwarty w Polsce Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny. 3 grudnia budynek został oficjalnie przekazany nowym właścicielom.

Z kolei końcem grudnia informowaliśmy, że sfinalizowano prace przy budowie areny lekkoatletycznej. Do dyspozycji lekkoatletów będzie m.in. bieżnia o długości 400 metrów z sześcioma torami, rów z wodą do biegów z przeszkodami, skocznie do skoku w dal i trójskoku, skocznia do skoków wzwyż, dwie skocznie do skoków o tyczce, a także rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem oraz rzutu dyskiem i młotem.

Arena lekkoatletyczna w Tychach gotowa
Arena lekkoatletyczna w Tychach · fot. Kamil Peszat


BiznesW 2020 roku rozpoczęła się rozbudowa Gemini Park Tychy. W rezultacie galeria zostanie powiększona o blisko 7 tys. m kw. Po rozbudowie jej powierzchnia będzie wynosić około 44 tys. m kw. W nowej części powstać ma m.in. nowoczesne kino, a także nowe lokale gastronomiczne i punkty usługowe. Dzięki rozbudowie powiększona zostanie także obecna strefa restauracyjna. Ponadto w dobudowanej części inwestor deklaruje stworzenie strefy zabaw dla dzieci.

1 czerwca w Tychach pojawiły się elektryczne skutery blinkee.city. 20 ekologicznych i sanitarnie bezpiecznych elektrycznych skuterów ustawiono w centralnych punktach miasta. Firma blinkee.city zdecydowała się uruchomić usługę testowo, odpowiadając w ten sposób na liczne zapytania.

Z kolei w listopadzie informowaliśmy o pracach zmieniających w Castoramę zamknięty sklep Tesco przy ul. Towarowej 2. Już w przyszłym roku tyszanie będą mogli robić zakupy w drugiej sieci marketów budowlanych w naszym mieście.

Rozbudowa Gemini Park Tychy - 08.2020
Rozbudowa Gemini Park Tychy - 08.2020 · fot. Gemini Park Tychy


Ciekawostki8 stycznia uprawomocniła się decyzja o wpisie do rejestru zabytków województwa śląskiego, kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego w Tychach. Kościół został objęty ochroną wraz z dzwonnicą i otoczeniem.

Remiks Pereł i Łotrów wyprzedził Lady Gagę na liście Billboardu! W jednym z wrześniowych notowań Billboardu w kategorii hot dance / electronic songs remiks szanty tyskiego zespołu Perły i Łotry z posłem Michałem Gramatyką w składzie, autorstwa francuskiego DJ-a L.B. One, zatytułowany "My mother told me (Viking Anthem) znalazł się na 43. miejscu.

Nie sposób nie wspomnieć także o udziale tyszanina Rafała Fidyta w programie MasterChef. 37-latek na co dzień pracuje jako pracownik produkcji w branży motoryzacyjnej. W programie udowodnił, że jego prawdziwą pasją jest gotowanie. I choć tyszanin nie wygrał dziewiątej edycji MasterChefa, odniósł olbrzymi sukces plasując się w najlepszej trójce!

Rafał Fidyt odpadł z finału
Rafał Fidyt z najlepszej trójce dziewiątej edycji MasterChefa · fot. TVN / materiały prasowe


Najciekawsze wydarzeniaZebraliśmy dla Was również najciekawsze wydarzenia, które zorganizowano w minionym roku w naszym mieście.Dziękujemy, że w tym innym, trudnym 2020 roku byliście z nami!

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.