tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2020
  • 8 stycznia 2021

[WIDEO] Olimpijki - spotkanie z autorką w Muzeum Miejskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

7 stycznia Muzeum Miejskie zaprosiło swoich odbiorców na spotkanie online z Anną Sulińską - autorką książki "Olimpijki". Wydarzenie towarzyszyło wystawie „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”. Ciągle możemy oglądać zapis rozmowy!

Reklama

Loading...


„Olimpijki” to pasjonujący reportaż Anny Sulińskiej o niezwykłych kobietach-sportsmenkach, które udowadniały, że rywalizacja, wola walki i potrzeba zwycięstwa nie mają płci. Autorka opisuje determinację zawodniczek, ich walkę z własnymi słabościami i z polityką PRL-u.

Ewa Kłobukowska, Jarosława Jóźwiakowska czy Daniela Walkowiak - to one, często bez profesjonalnego sprzętu, na przekór dyskryminacji i upokorzeniom, potrafiły dokonać rzeczy niemożliwych, tworząc historię polskiego sportu.

Anna Sulińska - badaczka i reporterka, absolwentka socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Publikowała w „Wysokich Obcasach” i „Dużym Formacie”. Autorka reportaży „Wniebowzięte. O stewardesach w PRL-u” i „Olimpijki”.

Książka „Olimpijki” była nominowana do nagrody Grand Press dla Książki Reporterskiej Roku. Teraz może zostać Sportową Książką Roku 2020. Głosowanie w plebiscycie trwa na stronie www.plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl/glosowanie-polskie

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj